• Посилання скопійовано

Акт про надання послуг, оформлений до перегляду ціни, не переробляється

З замовником змінилась сума договору (зменшилась). Помилково акт виконаних робіт і податкову складено за старою сумою. Акт підписано, затверджено, податкова зареєстрована, звітність подана. Як правильно виправити ситуацію?

Запитання: З нашим замовником з 21 лютого змінилась сума договору (зменшилась). Помилково акт виконаних робіт і податкову складено за старою сумою. Акт підписано, затверджено, податкова зареєстрована, звітність подана. Як правильно виправити ситуацію? Замовник стверджуює, що період закритий і виправити акт за лютий немає можливості, вимагає скласти в березні якийсь акт-коригування, хіба може бути акт з від'ємною сумою? По ПДВ складаємо розрахунок коригування і повертаємо зайві гроші чи їх можно зарахувати в оплату за наступний період? Тоді можливо якісь особливості в заповнені розрахунка щоб все було правильно?

Відповідь: На практиці можлива ситуація, коли після надання послуг за домовленістю сторін змінюється їх ціна. Така зміна має бути оформлена документально – як правило, додатковою угодою за договором. 

В такому випадку акт про надання послуг, оформлений до перегляду ціни, не переробляється. На підставі такої додаткової угоди датою її укладання робиться бухгалтерська довідка, за якою здійснюється коригування суми заборгованості та доходу і ПДВ в бухгалтерському обліку постачальника і суми витрат та ПДВ в одержувача послуг. 


В податковому обліку постачальника - платника ПДВ датою такої додаткової угоди виписується розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної за датою надання послуг. У ньому відображається зміна ціни і, відповідно, зменшення суми податкового зобов’язання з ПДВ. Реєструвати такий розрахунок повинен покупець, якщо він є на дату складання розрахунку коригування платником ПДВ (якщо податкова накладна була складена до 01.01.2015 р., то реєструвати розрахунок коригування повинен постачальник – див. лист ДФСУ від 17.02.2015 р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17). На підставі складеного і зареєстрованого розрахунку коригування відбувається зменшення суми податкового зобов’язання з ПДВ в декларації з ПДВ за період, у якому відбулося таке коригування (п. 192.1 ПКУ). Наслідки такого відображення залежать від загального результату, відображеного в цій декларації – співвідношення загальної суми податкового зобов’язання і податкового кредиту. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    Сьогодні 12:117
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202443
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024390
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417