• Посилання скопійовано

Коригуємо суми ПДВ

Яким чином відобразити в податковому обліку березня 2015 р. розрахунок коригування податкових зобов'язань у зв'язку із зміною суми компенсації, до податкової накладної, складеної у 2014 р. і включеної до складу податкового кредиту шляхом подання скарги на постачальника?

Запитання: Каким образом отразить в налоговом учете марта 2015г. расчет корректировки налоговых обязательств в связи с изменением суммы компенсации, к налоговой накладной, составленной в 2014 г. и включенной в состав налогового кредита путем подачи жалобы на поставщика (додаток 8 к декларации по НДС)? Нюанс заключается в том, что программа не позволяет сегодня зарегистрировать такую налоговую накладную - выдает пометку, что "срок регистрации такой налоговой накладной истек"

Відповідь: Офіційна позиція ДФСУ, викладена в листі від  17.02.2015 р. №5292/7/99-99-19-03-02-17 така: 

«У разі якщо платник податку після 1 січня 2015 року до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, на суму податку на додану вартість, що не перевищувала 10 тис. грн. та не підлягала реєстрації в ЄРПН, складає розрахунок коригування, і сума податку після проведення коригування перевищує обсяг в 10 тис. грн., то такі розрахунок коригування та податкова накладна підлягають реєстрації в ЄРПН. При цьому в ЄРПН спочатку реєструється податкова накладна, а після неї розрахунок коригування, який складається в електронній формі.


Розрахунки коригування, складені після 1 січня 2015 року до податкової накладної, складеної до 1 січня 2015 року, у випадках, якщо вони підлягають реєстрації в ЄРПН, реєструються в ЄРПН постачальником, а не покупцем, незалежно від того, збільшується чи зменшується сума операції в результаті коригування.»

Тож, сама ДФСУ, яка відповідає за ведення Єдиного реєстру податкових накладних і реєстрації в ньому податкових накладних та розрахунків коригування до них, повинна налаштувати програмне забезпечення таким чином, щоб їх роз’яснення виконувалися. Якщо наразі зареєструвати такий розрахунок коригування і податкову накладну програмне забезпечення Єдиного реєстру не дозволяє, то, нажаль, відповідно до норм п. 192.1 ПКУ, у постачальника немає права на коригування податкового зобов’язання з ПДВ. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»