Незважаючи на той факт, що місцезнаходження (податкова адреса) покупця за п. 201.1 ПКУ не належить до обов'язкових реквізитів ПН, це є ризиком для відображення сум ПДВ у складі ПК покупця. Адже у п. 201.10 ПКУ сказано, що порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку до податкового кредиту.
У випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, складається розрахунок коригування (за формою згідно з додатком 2 до наказу Мінфіну від 22.09.2014 р. №957). У разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі, ЄРПН) аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних. За умовами ситуації, розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником не пізніше 15 к.д. наступних за датою складання.
Отже, на дату виявлення помилки (це може бути дата складання ПН з помилкою) в реквізитах податкової накладної, постачальник має скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку, заповнюється без помилок. У цьому випадку графи з 1 по 13 розрахунку коригування не заповнюються, залишаються пустими (додатково див. лист ДФСУ від 17.02.2015 р. №5292/7/99-99-19-03-02-17).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись