• Посилання скопійовано

Списання зіпсованого товару: виписуємо накладну

Як правильно виписати податкову накладну після 01.02.2015 на списання зіпсованого товару (як заповнити ПН та донараховувати ПДВ/знімати ПК), а також з безоплатної передачі товару, і використання товару для випробувань і тестів?

1. Якщо товар втратив свої споживчі якості і підлягає списанню, в першу чергу це свідчить про те, що такі активи не будуть використовуватись в оподатковуваних операціях в межах госпдіяльності. А це означає, що права на ПК з ПДВ враховуючи норми п. 198.3 ПКУ не має. Тому якщо у минулому за такими товарами визнавався ПК, у періоді списання платнику ПДВ потрібно нарахувати податкові зобов'язання за пп. “г” п. 198.5 ПКУ. Базою оподаткування у цьому випадку є вартість придбання таких товарів (п. 189.1 ПКУ). У верхній лівій частині податкової накладної робиться відповідна помітка "X" та зазначається тип причини — 13, у рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" відображається умовний ІПН "400000000000", а в інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані;


2. Безоплатна передача товарів підпадає під визначення терміну “постачання товарів” наведеного у пп. 14.1.191 ПКУ. А це означає, що постачання таких товарів на митній території України є об’єктом оподаткування ПДВ, згідно п. 185.1 ПКУ. При цьому за абз. 2 п. 188.1 ПКУ базою оподаткування:

- при постачанні придбаних товарів буде -  не нижче ціни  їх придбання, 

- при постачанні самостійно виготовлених товарів буде - не нижче їх собівартості.

Відповідно до п. 20 Порядку №957 (наказ Мінфіна від 22.09.2014 р. №957) потрібно скласти дві податкові накладні: на нульову ціну поставки, яка є договірною вартістю та на суму перевищення ціни придбання (собівартості) над ціною поставки;

3) що стосується випадку використання товару для досліджень і тестів, головним чинником у цьому питанні є факт переходу права власності на товар іншим особам. На нашу думку, якщо товар для досліджень використовується в середені госпдіяльності платника ПДВ, це свідчить про використання товару в межах госпдіяльності, проте слід взяти до уваги чи будуть результати досліджень приймати участь (чи пов'язані вони) з оподатковуваними операціями. Якщо відповідь позитивна, у платника ПДВ залишається право на ПК при придбанні цього товару. Якщо дослідження пов'язані з неоподатковуваними операціями або звільненими від ПДВ, і при цьому раніше визнавався ПК, слід виконати вимогу п. 198.5 ПКУ — визнати ПЗ.

Якщо право власності на товар передається іншій особі, є всі ознаки, що це постачання товару. А постачання товарів на митній території України є об’єктом оподаткування ПДВ, згідно п. 185.1 ПКУ.

 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»