• Посилання скопійовано

Виправляємо неправильно зареєстровану податкову накладну

В січні зареєстрована податкова накладна, де помилково включено 2 позиції номенклатури замість однієї. Як можна виправити цю помилку?

Порядок виправлення залежить чи будуть впливати уточнення на зміну суми компенсації вартості товарів. Адже реєстрація розрахунку коригування, складеного постачальником товарів до податкової накладної, яка видана отримувачу - платнику ПДВ, залежить від збільшення або зменшення податкових зобов'язань.

В будь якому випадку, постачальник товарів складає розрахунок коригування до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 Порядку №957 (затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957).


 

У графі 2, на нашу думку, потрібно зазначити причину коригування — виправлення помилки. У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань за операціями з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, у графі 4 розрахунку коригування вказується код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до п. 22 Порядку № 957:

- якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником. У цьому разі потрібно помилкові показники відобразити зі знаком мінусом, а в наступному рядку відобразити вірні позиції товару;

- якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів, розрахунок також підлягає реєстрації постачальником;

- якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів, обов'язок реєстрації виконує отримувач - платник ПДВ. У цьому випадку при складанні розрахунку коригування, у верхній лівій частині робиться помітка "X". При цьому постачальник товарів має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    Сьогодні 12:117
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202444
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024397
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417