• Посилання скопійовано

Виправляємо неправильно зареєстровану податкову накладну

В січні зареєстрована податкова накладна, де помилково включено 2 позиції номенклатури замість однієї. Як можна виправити цю помилку?

Порядок виправлення залежить чи будуть впливати уточнення на зміну суми компенсації вартості товарів. Адже реєстрація розрахунку коригування, складеного постачальником товарів до податкової накладної, яка видана отримувачу - платнику ПДВ, залежить від збільшення або зменшення податкових зобов'язань.

В будь якому випадку, постачальник товарів складає розрахунок коригування до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 Порядку №957 (затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957).


 

У графі 2, на нашу думку, потрібно зазначити причину коригування — виправлення помилки. У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань за операціями з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, у графі 4 розрахунку коригування вказується код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до п. 22 Порядку №957:

- якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником. У цьому разі потрібно помилкові показники відобразити зі знаком мінусом, а в наступному рядку відобразити вірні позиції товару;

- якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів, розрахунок також підлягає реєстрації постачальником;

- якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів, обов'язок реєстрації виконує отримувач - платник ПДВ. У цьому випадку при складанні розрахунку коригування, у верхній лівій частині робиться помітка "X". При цьому постачальник товарів має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»