• Посилання скопійовано

Відсотки від банку на розрахунковому рахунку ПДВ не оподатковуються

Чи потрібно з 01.01.2015 р. виписувати податкові накладні на отримані відсотки від банку на розрахунковому рахунку (тобто за операціями, які не є об'єктом оподаткування ПДВ)?

Запитання: Нужно ли с 01.01.2015 выписывать налоговые накладные на полученные проценты от банка на расчетном счете (т.е. по операциям, которые не являются объектом налогообложения НДС)? Ранее НН не выписывались, а соответствующие суммы отражались со значением БО в реестре НН. Но с 01.01.2015 в порядке заполнения налоговой накладной появился код причины (по которой оба экз.выписанной НН остаются у продавца) 08-по операциям, которые не являются объектом обложения НДС. При этом в табличной части новой формы налоговой накладной отсутствует столбец для подобных операций, есть только графа "без НДС" для освобожденных от НДС операций. Т.е. код причины 08 есть, а заполнить программно такую накладную в той же ОПЗ нет возможности.

Відповідь: Кошти, які надходять платникам ПДВ від банків як проценти за середньоденними залишками на поточних рахунках, не підпадають під визначення операції з постачання товарів/послуг. Тобто в разі надходження таких коштів у платника податку об'єкта оподаткування ПДВ не виникає, і такі кошти не підлягають відображенню у податковій декларації з ПДВ. А якщо так, то і обов'язку виписувати податкову накладну не має. Складання податкової накладної передбачено виключно за операціями, які є оподатковуваними або звільнені від оподаткування ПДВ.


 

Що стосується відображення у податковій накладній типу причини 08 “Постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість”, потрібно зазначити наступне. Якщо в операціях, які не є об'єктом оподаткування ПДВ, використовуються товари/послуги, за якими суми ПДВ попередньо були включені до податкового кредиту, платник зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання та скласти податкову накладну. Порядок нарахування податкових зобов'язань встановлено п. 198.5 ПКУ. Як наслідок у цьому випадку складається податкова накладна з типом причини 08.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 690
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432