Не дає права покупцю на віднесення сум податку до податкового кредиту, податкова накладна у якій порушено порядок заповнення (п. 7 Порядку №957, затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014р. №957). Пункт 6 зазначеного порядку уточнює, що адреси сторін вказуються з урахуванням вимог ст. 45 ПКУ та ст. 29, 93 ЦКУ (адреса, яка зазначена у відомостях, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців).
За умовами запитання, у податковій накладній не вірно зазначено адресу покупця. Якщо керуватись пп. “ґ” п. 201.1 ПКУ до обов'язкових реквізитів належить місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник ПДВ. Крім того, з 01.01.2015 р. за п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, за податковими накладними, які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Ясна річ, до документів потрібно ставитись упереджено і якщо є можливість, слід виправити неточності у податковій накладній. Проте, якщо неточність з адресою покупця виявиться в майбутньому під час перевірки, вважаємо підстав на зняття сум із складу податкового кредиту немає.
Враховуючи суть помилки, виправлення не пов'язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. У цьому випадку постачальник складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни і зазначаються виправлені дані. Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Дата виникнення податкових зобов'язань не змінююється, тому на погляд автора не зовсім правильно складати нову податкову накладну. При такому виправленні, у розрахунку коригування слід відобразити вартісні показники з мінусом і наступним рядком вартісні показники з плюсом. Таким чином, не буде задвоєння податкових зобов'язань. Коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, тому розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником. Офіційних роз'яснень з питань виправлення помилок у податкових накладних на жаль на сьогодні немає.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити