• Посилання скопійовано

Корректировка НДС: отдельные вопросы

Предприятие оказывает транспортные услуги, при выписке налоговой накладной произошла ошибка. Накладная выписана в Медке, машина пропустила "помилки відсутні", в ЕРПН накладная зарегистрирована. По закону следует выписать расчет корректировки. Какие показатели нужно корректировать?

Вопрос: Мы оказываем транспортные услуги, при выписке налоговой накладной произошла ошибка: колонка 6 (количество) = 1; колонка 7 (цена поставки)= 5338,13; колонка 8 (основная ставка) = 5535,47, т.е. если умножить кол. 6 на кол. 7, то колонка 8 (основная ставка) будет меньше т.е. = 5338,13. Н.Н. выписана в Медке, машина пропустила "помилки відсутні" в ЕРПН налоговая накладная зарегистрирована. По закону мы должны выписать расчет корректировки. Какие показатели мы должны корректировать или вообще корректировку не делать? 

Ответ: Коригування робити прийдеться, оскільки сума документа, що засвідчує факт постачання послуг не співпадає з сумою податкової накладної, а база оподаткування ПДВ визначається виходячи з договірної вартості послуг (п. 188.1 ПКУ). Договірна вартість послуг засвідчена актом виконаних робіт (наданих послуг).


 

Коригувати потрібно неправильне значення: кількість, ціну або базу оподаткування. Якщо першою подією було надання послуг (у повному обсязі), то кількість була зазначена вірно. Якщо невірно була зазначена ціна, то виправляти треба саме ціну, і т.п. 

На нашу думку, в такому випадку, слід у розрахунку коригування зазначити два рядка – один із усіма показниками (в тому числі невірними), зазначеними у податковій накладній, у якому база оподаткування та сума ПДВ зазначається із знаком «мінус», і другий із усіма, але вже правильними показниками

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    Сьогодні 10:2316
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202418
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202464