Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Податкова накладна включається в декларацію того періоду, в якому зареєстрована

Чи може покупець включити податкову накладну в декларацію за січень 2015 р., якщо вона зареєстрована постачальником 30 січня 2015 р., а покупець погодив її отримання на 03.02.2015 р.?

Для покупця підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 201.10 ПКУ). 

З метою отримання податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі, покупець може надіслати в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної та податкову накладну в електронному вигляді. 

Така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманою покупцем. Залежності від дати “погодження” податкової накладної покупцем від дати реєстрації в Єдиному реєстрі (вчасної не пізніше 15 к.д. від дати складання) немає. Відповідно, покупець має право відобразити у складі податкового кредиту суми ПДВ за податковою накаладною отриманою 3 лютого, яка була зареєстрована 30 січня (при умові вчасної реєстрації).

Проте, якщо податкова накладна, зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, вона відноситься до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому її зареєстровано в Єдиному реєстрі (в загальному не пізніше ніж через 180 к.д.), згідно п. 198.6 ПКУ

Зауважимо, що наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 13, який набрав чинності 30.01.2015 р. у формі податкової накладної (у редакції наказу Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1129), слова "і включені до реєстру виданих та отриманих податкових накладних" виключено, відповідно з цієї дати форма податкової накладної змінена.

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Декларація

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі