• Посилання скопійовано

За несвоєчасну сплату ПДВ застосовуються штрафи

Підприємство знаходиться в зоні АТО. За результатами діяльності за листопад і грудень 2014 р. виникли податкові зобов'язання з ПДВ. У підприємства немає грошей для сплати податку. Чи застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату ПДВ для такого підприємства?

Так, штрафні санкції за несвоєчасну сплату ПДВ будуть застосовуватися. Нагадаємо, що такі санкції визначені ст. 126 ПКУ та застосовуються в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;


 

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім цього, на суму боргу нараховується пеня за правилами, визначеними ст. 129131 ПКУ.

Наразі немає особливого порядку сплати податків для підприємств, що знаходяться у зоні АТО. Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції (далі – АТО), та осіб, які проживають у зоні проведення АТО або переселилися з неї під час її проведення визначені Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від від 02.09.2014 № 1669-VII (далі – Закон № 1669). На жаль, цим законом взагалі не передбачено звільнення платників податків, що знаходяться у зоні АТО, від сплати податкових платежів. 

Але дещо спрощено механізм підтвердження форс-мажорних обставин, за яких підприємство може бути звільнене від сплати податкових зобов’язань на підставі пп. 101.2.4 ПКУ. Законом № 1669 додано нову статтю у Закон України «Про торгово-промислові палати в Україні»  від 02.12.1997 № 671/97-ВР – статтю  14-1 «Видача сертифікатів щодо форс-мажорних обставин   (обставин непереборної сили)». Ця стаття регламентує деякі моменти засвідчення форс-мажорних обставин та надає перелік таких обставин. Президія ТПП України своїм рішенням від 15 липня 2014 р. № 40(3) затвердила Регламент засвідчення Торгово-промисловою палатою України  та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) – див. за посиланням >>>

Крім цього, ПКУ передбачає розстрочення сплати податкових зобов’язань за заявою платника податків. Порядок такого розстрочення викладений у ст. 100 ПКУ. Також наказом Міндоходів від 10.10.2013 р. N 574 затверджено Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків.

Звісно, вирішення питання щодо врегулювання податкового боргу буде індивідуальним для кожного платника податків. Треба врахувати всі конкретні чинники, що призвели до виникнення боргу та в залежності від цього обрати варіант його врегулювання: або доводити виникнення конкретних форс-мажорних обставин, які унеможливили своєчасну сплату податків, або спробувати розстрочити або відстрочити податковий борг.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 117
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249295
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435