• Посилання скопійовано

За несвоєчасну сплату ПДВ застосовуються штрафи

Підприємство знаходиться в зоні АТО. За результатами діяльності за листопад і грудень 2014 р. виникли податкові зобов'язання з ПДВ. У підприємства немає грошей для сплати податку. Чи застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату ПДВ для такого підприємства?

Так, штрафні санкції за несвоєчасну сплату ПДВ будуть застосовуватися. Нагадаємо, що такі санкції визначені ст. 126 ПКУ та застосовуються в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;


 

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім цього, на суму боргу нараховується пеня за правилами, визначеними ст. 129131 ПКУ.

Наразі немає особливого порядку сплати податків для підприємств, що знаходяться у зоні АТО. Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції (далі – АТО), та осіб, які проживають у зоні проведення АТО або переселилися з неї під час її проведення визначені Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від від 02.09.2014 № 1669-VII (далі – Закон № 1669). На жаль, цим законом взагалі не передбачено звільнення платників податків, що знаходяться у зоні АТО, від сплати податкових платежів. 

Але дещо спрощено механізм підтвердження форс-мажорних обставин, за яких підприємство може бути звільнене від сплати податкових зобов’язань на підставі пп. 101.2.4 ПКУ. Законом № 1669 додано нову статтю у Закон України «Про торгово-промислові палати в Україні»  від 02.12.1997 № 671/97-ВР – статтю  14-1 «Видача сертифікатів щодо форс-мажорних обставин   (обставин непереборної сили)». Ця стаття регламентує деякі моменти засвідчення форс-мажорних обставин та надає перелік таких обставин. Президія ТПП України своїм рішенням від 15 липня 2014 р. № 40(3) затвердила Регламент засвідчення Торгово-промисловою палатою України  та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) – див. за посиланням >>>

Крім цього, ПКУ передбачає розстрочення сплати податкових зобов’язань за заявою платника податків. Порядок такого розстрочення викладений у ст. 100 ПКУ. Також наказом Міндоходів від 10.10.2013 р. N 574 затверджено Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків.

Звісно, вирішення питання щодо врегулювання податкового боргу буде індивідуальним для кожного платника податків. Треба врахувати всі конкретні чинники, що призвели до виникнення боргу та в залежності від цього обрати варіант його врегулювання: або доводити виникнення конкретних форс-мажорних обставин, які унеможливили своєчасну сплату податків, або спробувати розстрочити або відстрочити податковий борг.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.20249
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202415
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202437
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20246
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202443