• Посилання скопійовано

Суми неустойки, отримані внаслідок невиконання договору, ПДВ не оподатковуються

У зв'язку із запровадженням у ПКУ штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, компанія запровадила застереження у договорах щодо покладення відповідальності на постачальника договорів у вигляді зобов'язання їх сплатити штраф за несвоєчасну реєстрацію та/чи неправильне оформлення податкових накладних. Чи буде такий штраф базою оподаткування ПДВ?

Запитання: У зв'язку із запровадженням у ПКУ штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, наша компанія з метою убезпечення себе від ризиків можливих фінансових втрат запровадила обумовлення (застереження) у договорах щодо покладення відповідальності на постачальника (виконавця) договорів у вигляді зобов'язання їх (постачальників чи виконавців) сплатити штраф за несвоєчасну реєстрацію та/чи неправильне оформлення податкових накладних. Чи буде такий штраф базою оподаткування ПДВ?

Відповідь: Якщо йдеться про штрафи, окремо встановлені сторонами договору за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків корегування, які сплачуються порушником не в бюджет, а іншій стороні договору, то таке можливо.


 

І згідно із п. 188.1 ПКУ, до складу договірної (контрактної) вартості, а отже, бази оподаткування, не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання іншою стороною договірних зобов’язань. Тож, на нашу думку, сума такого штрафу не оподатковується ПДВ.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Придбання ОЗ з відстроченням оплати та касовий метод з ПДВ
    ТОВ – платник ПДВ та податку на прибуток виробляє електроенергію (сонячні панелі). Коли ТОВ виготовляло станцію для продажу електрики, воно ще не продавало енергію та не мало ліцензії. ТОВ отримало ПН на всю роботу і включило її до ПК, виникло від’ємне занчення в декларації з ПДВ. Через два роки ТОВ почало продавати електрику і перейшло на касовий метод з ПДВ. Як зараз формувати ПК, коли ТОВ ще сплачує постачальнику за сонячні панелі?
    19.09.202417
  • ПДВ на послуги перевезення для ТЦК
    Підприємство надає послуги ТЦК з перевезення мобілізованих від військкомату до військових частин. Як оподатковуються ці послуги з урахуванням положень Постанови №178 від 02.03.2022 р? Чи потрібно застосовувати нульову ставку до використаного пального?
    16.09.20241893
  • Як платити ПДВ при придбанні програмного забезпечення у нерезидента?
    Підприємство планує придбати програмне забезпечення у нерезидента та поставити його фізособі – підприємцю через Інтернет. Чи буде вважатися ця операція поставкою електронних послуг? Якщо так, то чи потрібно нерезиденту реєструватися платником ПДВ та здійснювати продаж самостійно? Вартість послуг менше, ніж 1000 євро
    11.09.2024584
  • Як виправити ціну товара у видатковій та податковій накладній?
    Товар продається за ціною в гривнях, яка залежить від валютного курсу НБУ. Помилково склали видаткову та податкову накладні від 30.07.2024 р., але за курсом НБУ на 02.05.2024 р. Потрібно було застосувати курс на 30.07.2024 р. Декларація з ПДВ за липень вже подана. Як відкоригувати ціну у видатковій та в податковій накладній саме за курсом на 30.07.2024 р.?
    03.09.202483
  • Перехідні операції під час реєстрації платником ПДВ
    Неприбуткова організація за 12 місяців перевищила 1 млн грн і з 1 вересня 2024 р. буде платником ПДВ. У серпні 2024 р. отримано передплату за продаж приміщення згідно з попереднім договором в розмірі 80%, без ПДВ. Сума, що залишилася у розмірі 20%, буде сплачена у жовтні 2024 р. з ПДВ, коли організація буде вже платником ПДВ. Як обліковувати таку перехідну операцію?
    02.09.202445