Зазначимо, що взагалі ПКУ не вимагає вносити зміни до декларації з ПДВ за наслідками податкових перевірок. Єдиний випадок — це рядок 21.3, у якому відображається сума, на яку зменшено/збільшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки податкового органу. Начебто і схожий випадок. Але, як зазначено у пп. 4.6.7 р. V Порядку №14921, рядок 21.3 передбачено для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який (для декларації 0110 — після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом ДПС. Отже, на перший погляд, у такому випадку йдеться лише про конкретний вид перевірок, — які проводяться згідно з пунктами 200.10, 200.11 ПКУ, тобто якщо платник ПДВ заявив про намір отримати бюджетне відшкодування. На таку думку, зокрема, наштовхує і роз'яснення, яке ще недавно було в ЄБПЗ.
Проте, на думку деяких фахівців, значення рядка 24 (а власне, його вплив на рядок 25) можна зменшити, використавши рядок 21.3. Адже саме так і побудовано алгоритм декларації з ПДВ.
На думку автора, у цьому випадку ви маєте вибір, як саме зменшити значення рядка 24: або скористатися рядком 21.3, або ж просто зменшити на відповідну суму рядок 24. Але у наведеному у запитанні випадку — лише після того, як суд прийме рішення на користь податківців (про що — далі).
Зауважимо, що згідно з п. 56.1 ПКУ, рішення, прийняті контролюючим органом, може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку. Так, платник податків має право оскаржити у суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене у судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (п. 56.18 ПКУ).
Тож і виходить, що допоки не буде рішення суду (позитивного чи негативного), рядок 24 декларації з ПДВ (де відображено ПК з ПДВ) можна не чіпати. За такою логікою, сумами з рядка 24 платник ПДВ має право користуватися для зменшення ПЗ з ПДВ до сплати до бюджету.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити