• Посилання скопійовано

Який порядок заповнення таблиці 1.1 додатка 2 (Д2) до декларації з ПДВ?

Таблиця 1.1 заповнюється у розрізі звітних періодів, у яких виникло від’ємне значення, та у розрізі сум податку, які фактично сплачено у попередніх та звітному періодах постачальникам товарів/послуг або до Держбюджету України за операціями з придбання з ПДВ, які враховано у зменшення сум ПЗ

Податківці у підкатегорії 101.24  ЗІР пояснили, що Таблиця 1.1 додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду Д2» призначена для деталізації інформації щодо сум ПДВ, задекларованих до бюджетного відшкодування, які виникли за рахунок коригування податкових зобов’язань за операціями в межах дії режиму експортного забезпечення.

Таблиця 1.1 заповнюється у розрізі звітних (податкових) періодів, у яких виникло від’ємне значення, та у розрізі сум податку, які фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів / послуг або до Державного бюджету України за операціями з придбання з ПДВ, які враховано у зменшення сум податкових зобов’язань, визначених на підставі пп. «б» пп. 97.2 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ).

У графі 2 «Постачальник (індивідуальний податковий номер або умовний індивідуальний податковий номер)» зазначається ІПН постачальника товарів / послуг – платника ПДВ (має відповідати даним реєстру платників ПДВ), а у разі сплати ПДВ до Державного бюджету України безпосередньо декларантом бюджетного відшкодування ‒ умовний індивідуальний податковий номер «300000000000» (задекларовано рядок 18 податкової декларації з ПДВ у відповідному періоді та фактично сплачено).

Слід звернути особливу увагу на необхідність правильного заповнення ІПН постачальника товарів/послуг, оскільки помилково заповнені дані не дають змогу ідентифікувати постачальника та відповідно можуть бути підставою для відмови у наданні бюджетного відшкодування суми від’ємного значення, сформованої у зв’язку із взаємовідносинами із таким постачальником товарів / послуг.

У графі 3 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних включено до податкового кредиту, місяць» та 5 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому враховано в рахунок погашення податкових зобов’язань або фактично сплачено до Державного бюджету України, місяць» зазначається ціле число від 1 до 12.

Формат показника граф 4 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних включено до податкового кредиту, рік» та 6 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому враховано в рахунок погашення податкових зобов’язань або фактично сплачено до Державного бюджету України, рік» – чотири цифри року (наприклад, 2024 тощо).

Значення граф 3 – 4 не може бути менше за значення граф 5 – 6 та більше за звітний (податковий) період, за який подається декларація, або звітний (податковий) період, що уточнюється.

У разі розшифровки сум податку, фактично сплачених декларантом до Державного бюджету України (у графі 2 зазначено умовний ІПН «300000000000»), графи 3 – 4 не заповнюються.

У графі 7 «Фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів / послуг або до Державного бюджету України, сума податку на додану вартість» платник податку здійснює розшифровку суми податку, відображеної у рядку 9 таблиці 1 додатка 2 за умовним ІПН «300000000000».

Розмір податку, зазначений у графі 7 за умовним ІПН «300000000000» за відповідний період n, зазначений у графах 5 – 6 таблиці 1.1 додатка 2, не може бути більше значення рядка 18 декларації за період n з урахуванням сум податку, які було заявлено до відшкодування у попередніх звітних (податкових) періодах.

Розмір податку, зазначений у графі 7 за певним постачальником, не може бути більше суми податку, врахованої у зменшення податкових зобов’язань, визначених на підставі пп. «б» пп. 97.2 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Рядок «Усього***» графи 7 таблиці 1.1 додатка 2 має дорівнювати сумі значень рядків 1÷n графи 7 таблиці 1.1 додатка 2.

Значення рядка «Усього***» графи 7 таблиці 1.1 додатка 2 має дорівнювати сумі значень рядків графи 9 таблиці 1 додатка 2, в яких у графі 4 зазначено умовний ІПН «300000000000».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ЖБК при продажу квартир: ПДВ-реєстрація
    ЖБК реалізує квартири в новобудові. Операція з першого постачання житла звільнена від ПДВ. Чи виникає у ЖБК обов'язок зареєструватися платником ПДВ, якщо обсяг таких звільнених операцій за місяць перевищить 1 млн грн?
    25.07.202519
  • Зміна ціни після передоплати: ПН та РК
    Підприємство виставило рахунок на 1 одиницю товару. Отримано передоплату 50% - виписано податкову накладна на 0,5 одиниці товару. Після цього відбулося збільшення ціни товару (підписано додаткову угоду до Договору). Після підписання додаткової угоди покупець зробив доплату за товар - доплатив різницю між авансом та новою ціною товару. Остання подія - відвантаження товару. Як повинні виписуватися ПН по доплаті та РК до ПН по передоплаті? Яка причина коригування повинна бути вказана в РК?
    25.07.202538
  • Обов'язкова реєстрація платником ПДВ
    Підприємство – неплатник ПДВ. Загальний обсяг операцій за останні 12 місяців перевищив 1 млн грн (400 тис. грн передоплати за продаж товару від резидента України та 1,5 млн грн передоплати від нерезидента за експорт товару). Чи виникає обов'язок реєстрації платником ПДВ?
    25.07.2025126
  • Нюанси звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України
    Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пп. 87 - 1 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується виключно до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, визначених пп. 9 - 36 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ
    24.07.202537
  • Чи подавати Таблицю даних платника ПДВ, якщо коди УКТ ЗЕД старого та нового продукту відрізняються на декілька цифр?
    Виробниче підприємство-платник ПДВ почало виготовляти нові види готової продукції. До цього на всі старі види готової продукції були подані Таблиці даних платника ПДВ. Чи потрібно на нові види готової продукції подавали Таблиці даних у випадках, якщо код УКТ ЗЕД співпадає на перші чотири цифри з видами продукції, на які колись вже подавались Таблиці даних, або у випадку нового коду УКТ ЗЕД?
    23.07.2025197