• Посилання скопійовано

ПДВ при імпорті відходів давальницької сировини: як правильно відобразити та за якою ціною продати?

За договором переробки з нерезидентом утворилися відходи сировини, які підприємство розмитнило за імпортом за умовною ціною, водночас митна вартість у ВМД більша і ПДВ сплачено з митної вартості. Чи маємо право на податковий кредит? За якою ціною можна продати ці відходи?

Чи є право на податковий кредит?

Особливості ПДВ при імпорті товарів ми детально розглядали тут. На дату подання митної декларації для митного оформлення імпорту виникає ПЗ з ПДВ (див. п. 187.8 ПКУ). Таке ПДВ сплачується до або на день подання митної декларації. ПН на операцію з імпорту товару не складають. Сума ПДВ розраховується декларантом і зазначається виключно в митній декларації.

Базою оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України, є їх договірна (контрактна) вартість, але не нижче від митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ МКУ, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів (п. 190.1 ПКУ).

Таким чином, цілком може бути, що договірна ціна (в запитанні вона названа умовною) одна, а митна більша. В такому разі ПДВ сплачується з більшої ціни, в даному разі з митної ціни.

Щодо податкового кредиту, то думка ДПС у Житомирській області наведена тут:

  • податковий кредит відображається в загальному порядку, в сумі податкового зобов’язання, яке сплачено;
  • поряд з цим, якщо товари імпортовані безоплатно, слід нарахувати компенсуюче ПДВ за п. 198.5 ПКУ.

 

За якою ціною можна продати відходи?

Підприємство може продати відходи за будь-яку ціну, за якою домовиться з покупцем. Воно може навіть передати їх безоплатно. Інша справа – як буде здійснюватися оподаткування такої поставки ПДВ.

Згідно з п. 188.1 ПКУ базою оподаткування є договірна ціна, але вона не може бути нижче ціни придбання товарів. Якщо договірна ціна нижче за ціну придбання, то складаються дві ПН – одна на договірну ціну, друга на різницю між ціною придбання і договірною ціною.

Якщо договірна ціна 0 грн, то фактично і другої ПН складати не потрібно. Причому митна вартість до уваги не береться.

Подібний висновок читаємо і у відповіді ДПС на питання в ЗІР (101.16): «Як визначається база оподаткування та які особливості складання зведеної податкової накладної при нарахуванні податкових зобов’язань за товарами/необоротними активами, ввезеними на митну територію України (у т.ч. митна вартість яких відрізняється від договірної вартості), які починають використовуватись не в господарській діяльності?».

ДПС відповідає, що база оподаткування визначається за товарами – з їх договірної вартості, але не нижче від ціни придбання, без урахування величини митної вартості.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»