• Посилання скопійовано

Благодійна допомога Центру соціальних служб: що з ПДВ?

ТОВ надало благодійну допомогу Центру соціальних служб у вигляді продуктів харчування для дітей-сиріт. Чи потрібно нараховувати ПДВ на вартість таких продуктів?

Звільняються від оподаткування ПДВ операції з надання благодійної допомоги, зокрема безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації (пп. 197.1.15 ПКУ).

Також пунктом 32-1 підрод 2 розд. ХХ ПКУ визначено, що не є постачанням товарів та послуг операції з безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі/надання товарів та послуг ЗСУ, НГУ, СБУ, СЗРУ, ДПСУ, МВС України, ДСНС, УДО України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, добровольчим формуванням територіальних громад, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, а також на користь центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладів охорони здоров’я державної, комунальної власності, та/або структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, крім випадків, якщо такі операції з постачання товарів та послуг оподатковуються за нульовою ставкою податку на додану вартість. При такій передачі пп. 198.5 ПКУ не застосовується, тобто компенсуюче ПЗ нараховувати не потрібно.

Центр соціальних служб не благодійна організація, проте є комунальним підприємством державної власності. В переліку отримувачів благодійної допомоги п. 32-1 підрод 2 розд. ХХ ПКУ виділено установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Основний вид діяльності Центру надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання, н.в.і.у, що включає:

  • послуги соціального характеру, консультації, піклування, допомогу біженцям та подібні послуги, які надаються особам похилого віку та інвалідам удома або в інших місцях. Ці послуги можуть надаватися державними установами або приватними організаціями, національними та місцевими організаціями взаємодопомоги, а також фахівцями, що надають консультаційні послуги:
  • діяльність із соціальної адаптації дітей та підлітків;
  • усиновлення, діяльність із запобігання жорстокого поводження з дітьми та іншими особами;
  • консультування з ведення домашнього бюджету, поради з питань шлюбу та сім'ї, консультації з питань кредитування;
  • діяльність у громаді та прилеглих районах;
  • діяльність із надання допомоги жертвам стихійного лиха, біженцям, іммігрантам тощо, у т.ч. надання їм тимчасового житла;
  • професійна реабілітація або підготовка до певного виду діяльності безробітних за умови, що навчання не є головним у цьому виді діяльності;
  • установлення права на одержування соціальної допомоги, допомоги в оплаті орендної плати та продуктів харчування;
  • денні заклади для бездомних та інших соціально незахищених груп осіб;
  • благодійна діяльність, така як збір коштів або інша діяльність із надання допомоги, пов'язана із соціальними послугами (КВЕД клас 88.99).

Деякі з цих видів діяльності Центру соціальних служб безпосередньо спрямовані на захист безпеки населення.

У своєму роз’ясненні щодо застосування пп. 69.6 ПКУ податківці визначили, що до установ або організацій, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, відносяться саме бюджетні установи.

Пунктом 12 ч. 1 ст. 2 БКУ бюджетні установи – це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими організаціями (див. консультацію ДПС).

Вірогідніше всього такий підхід буде застосовано і для п. 32-1 підрод 2 розд. ХХ ПКУ.

Відповідно до п.12 Положення про Київський міський центр соціальних служб Центр фінансується за рахунок коштів, передбачених у бюджеті м. Києва та інших джерел, не заборонених законодавством. Оскільки тут не уточнено, що відноситься до інших джерел, то на нашу думку, компенсуюче ПЗ з ПДВ відповідно до пп. 198.5 ПКУ буде.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Постачання та ремонт медобладнання за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ: що з ПДВ?
    Підприємство імпортувало апарат УЗД і продало його із застосуванням звільнення від оподаткування за пп. 2 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ. За договором продажу підприємство продає обладнання та в рахунок ціни продажу здійснює його доставку, монтаж, інструктаж персоналу. Згодом імпортовані запчастини, використані для ремонту цього обладнання. Що з ПДВ в цій ситуації?
    18.07.202410
  • Продаж медвиробів та їх ремонт: що з ПДВ?
    ТОВ є дистриб’ютором медвиробів нерезидента і здійснює також гарантійте, післягарантійне обслуговування. Нерезидент надає запчастини для ремонту безоплатно, при розмитненні яких сплачується ПДВ - 20%. Апарат УЗД ввезений та проданий до 30.06.2023 р., із застосуванням пп. 71 підр. 2 розд. ХХ ПКУ. За договором виконання гарантійних зобов’язань входить в ціну товару. Чи нараховується ПДВ при виконанні гарантійних ремонтів?
    17.07.202413
  • Оплата послуг Navan з корпоративної картки: ПДВ та податок з доходів нерезидента
    ТОВ – платник податку на прибуток та ПДВ для бронювання готелів як в Україні, так і за кордоном та придбання квитків (літак, потяг, автобус) планує використовувати платформу Navan (США). З корпоративної картки працівника буде списуватися оплата за послуги платформи та проживання/квитки. Якими документами працівник має підтвердити витрати на послуги Navan? Чи буде ПДВ? Чи потрібно утримувати податок з доходів нерезидента при оплаті послуг Navan? Чи є обмеження щодо оплат корпоративною карткою?
    16.07.202419
  • Коригування ПДВ на переуступку права вимоги на авансову оплату
    ТОВ 1 зробило передплату ТОВ 2 на 1500000 грн. ТОВ 2 склало ПН та зареєструвало її. ТОВ 2 повернуло 750000 грн, склало РК на це повернення, ТОВ 1 його зареєструвало. ТОВ 1 підписало договір про відступлення права вимоги з ТОВ 3. ТОВ 3 отримало кошти від ТОВ 2 в сумі 750000 грн. Який порядок складання РК в даній ситуації?
    12.07.202431
  • ПДВ при розподілі майнових прав на приміщення при будівництві нерухомості
    ТОВ "А" передає функції замовника будівництва ТОВ "Б" за договором забудови (будівництво житлової та нежитлової нерухомості). Всі витрати щодо будівництва несе ТОВ "Б". За виконання функцій замовника ТОБ "Б" отримує майнові права за актом розподілу приміщень, а після закінчення будівництва - право власності на частину приміщень. Що з ПДВ та податком на прибуток у ТОВ "А"?
    12.07.202433