• Посилання скопійовано

Який алгоритм розрахунку обсягів постачання товарів/послуг з метою визначення ризиковості операції?

Який алгоритм розрахунку залишку за товарами/послугами за конкретним кодом з метою запобігання блокування ПН, якщо надходять квитанції: "Обсяг постачання товару/послуги …. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)". Аналіз товарів/послуг за кодами УКТЗЕД/ДКПП у M.E.Doc допоможе у цьому питанні?

Відповідно до п. 1 Додатку 3 до Порядку №1165 одним з китеріїв ризиковості здійснення операцій є такий:

  • обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом такого товару, зазначений у ПН або РК  на збільшення суми ПДВ, яку подано для реєстрації в ЄРПН, перевищує величину залишку, що визначається як різниця між:
  • обсягом придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, 
  • та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в ПН/РК, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. в ЄРПН, за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/ДКПП/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Обсяги постачання та придбання визначаються за даними ПН/РК, митних декларацій в гривнях без урахування ПДВ.

Отже, перевірити цей показник в розрізі кожного окремого коду УКТЗЕД/ДКПП/умовний коду товару  можна за таким алгоритмом:

1. Перевіряємо, чи є цей код у врахованій таблиці даних платника ПДВ. Якщо є, то вищезгаданий критерій не перевіряється. Якщо коду немає або таблиця не врахована, потрібно перевіряти обсяги придбання та продажу товарів/послуг за відповідним кодом;

2. Визначаємо обсяг придбання товарів/послуг на митній території України та обсяг ввезення товарів за цим кодом з 1 січня 2017 року. Для цього можна використовувати інформацію з отриманих ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН, та з імпортних митних декларацій;

3. Множимо обсяг придбання на 1,5;

4. Визначаємо обсяг постачання товарів/послуг на митній території України за цим кодом з 1 січня 2017 року. Для цього можна використовувати інформацію з виданих ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН;

5. Від показника, визначеного у п. 3, віднімаємо показник, визначений у п. 4, і отримуємо величину, на яку можна зараз зареєструвати обсяг постачання товарів/послуг за цим кодом у виданих ПН/РК.

З питанням про те, чи є відповідні інструменти для такого аналізу в програмі M.E.Doc, слід звертатися до технічної підтримки програми.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Безоплатна передача майна між держпідприємствами: що з ПДВ?
    Які особливості оподаткування ПДВ у разі безоплатної передачі майна від одного державного підприємства до іншого?
    17.10.20247
  • Складаємо ПН відповідно до пп. 198.5 ПКУ з 1 жовтня 2024 року
    Підприємство складає «компенсуючу» ПН. Як змінився порядок її заповнення з 01.10.2024 року?
    16.10.20248244
  • Особливості придбання та використання дизельгенератора в ОСББ
    ОСББ є неприбутковою організацією, не латник ПДВ, і воно вирішило придбати дизельгенератор вартістю 4,5 млн грн. Чи зможе ОСББ і надалі залишатися неприбутковою організацією та неплатником ПДВ при купівлі генератора такої вартості? Які ще при цьому виникнуть зобов’язання – з екологічного податку, акцизу тощо?
    14.10.202433
  • Винагорода страхового агента: що з ПДВ?
    Підприємство є повіреним за договором доручення із СК та є в реєстрі страхових агентів. Згідно з договором повірений за винагороду вчиняє дії, пов'язані з укладанням та/або виконанням договорів страхування від імені та на користь СК, а також здійснює діяльність з реалізації страхових продуктів виключно шляхом проведення рекламних заходів. Чи оподатковується винагорода повіреного ПДВ?
    14.10.202427
  • ПДВ при продажу продукції переробки придбаного соняшника
    Підприємство купує соняшник у сільгоспвиробників, фізосіб, як сировину для виробництва олії, шроту, лушпиння. Переробка соняшника відбувається на давальницьких умовах із олійноекстракційним заводом на його виробничих потужностях. Чи є власною сільгосппродукцією у розумінні пп. 14.1.33-1 ПКУ отримана від переробки соняшника продукція - олія, шрот, лушпиння, і чи потрібно ставити позначку «Х» у графі 3.2.2 ПН?
    10.10.202419

Подарунки та знижки з нагоди свята

Приєднуюсь