Виправлення після оформлення ВМД коду УКТ ЗЕД, який вже зазначений в податковій накладній (далі – ПН), тягне за собою зміну номенклатури товару, яка, в свою чергу, є зміною суми компенсації вартості товарів, оскільки один вид товарів кількісно або вартісно зменшується, а інший - на відповідну кількість або суму збільшується. Пункт 192.1 Податкового кодексу України встановлює: якщо після постачання відбувається зміна суми компенсації вартості товарів/послуг, то суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають коригуванню.
Враховуючи вищесказане, урегулювати дану ситуацію контролери радять наступним чином:
- продавець в обов’язковому порядку повинен:
- скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до ПН, що виписана за першою подією за операцією з постачання імпортованих товарів і містить коди УКТ ЗЕД, які після оформлення ВМД уточнені, та зменшити кількість (вартість) товарів, вказаних у такій ПН;
- заповнити рядок 8.1 (рядок 16.1) податкової декларації з ПДВ.
Крім того, такий продавець повинен виписати іншу ПН на імпортовані товари, в якій вказати вірні коди УКТ ЗЕД, що зазначені у належним чином оформленій ВМД. Однак у Міндоходів "забули" роз’яснити: а як діяти за їхніми рекомендаціями, якщо строк на реєстрацію в Єдиному реєстрі нової ПН вже сплив? Адже у такій ситуації вкластися у 15-денний строк практично не реально.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити