• Посилання скопійовано

Товар медпризначення придбаний за ставкою ПДВ 20%: чи можна його продавати за ставкою 7%?

Підприємство придбало товар медпризначення у постачальника з 20% ПДВ, хоча ще дійсна декларація відповідності для цілей застосування ставки - 7%. Постачальник відмовляється пояснити причину. Чи може підприємство продавати цей товар за ставкою 7% ПДВ, посилаючись на декларацію відповідності і чи є право на податковий кредит 20% вхідного ПДВ від постачальника за умови зареєстрованої ПН?

Відповідно до пп. 193.1 ПКУ, ставка ПДВ 7% застосовується по операціях:

  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Виходячи з цього, цей товар повинен продаватися за ставкою ПДВ 7% - за умови виконання вимог пп. 193.1 ПКУ. Добровільно відмовитися від цієї ставки і застосовувати основну ставку 20% не можна. 

Втім, якщо у постачальника немає документів про відповідність товару, він повинен застосовувати основну ставку 20%. Ми не знаємо реальної причини застосування ставки 20%, зокрема, постачальник може пояснювати це відсутністю саме у нього декларації про відповідність.

В даному випадку покупець має право продавати цей товар за ставкою 7%, якщо у покупця є така декларація і він впевнений, що він виконує вимоги пп. 193.1 ПКУ. Різниця між операціями з цим товаром у постачальника і у покупця тільки в тому, що постачальник міг вважати, що у нього немає декларації про відповідність товару, і тому він застосував основну ставку ПДВ. Ставка ПДВ, за якою платник продає певний товар, не залежить від того, за якою ставкою ПДВ цей товар було придбано.

На нашу думку, покупець також має право і на податковий кредит від постачальника за ставкою 20%, адже постачальник нарахував ці зобов’язання, зареєстрував свою ПН і задекларував їх у рядку 9 декларації з ПДВ

Ми виклали нашу думку з цього питання, проте для впевненості також рекомендуємо звернутись до податківців за наданням ІПК саме для умов, описаних у запитанні. Можливо, податківці матимуть більш фіскальну позицію. Але тоді неясно, що робити з податковим кредитом за ставкою 20% ПДВ. Норми пп. 198.5 ПКУ для даного випадку не підходять, а ця ситуація нормами ПКУ не врегульована. Хоча й не виключено, що податківці дадуть таку ж відповідь, яку дали ми.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202513
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202532
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514