• Посилання скопійовано

Чи є пільга з ПДВ при продажу аудіокниг, озвучених українською?

Магазин роздрібної торгівлі (оффлайн) продає електронні примірники аудіокниг, озвучених українською мовою, які покупець може прослухати онлайн або завантажити собі на пристрій з сайту продавця. Чи є це електронною послугою? Чи підпадають такі операції під пільгу з ПДВ за пп. 197.1.25-1 ПКУ?

Електронні послуги

Відповідно до пп. 14.1.56-5 ПКУелектронні послуги - послуги, які постачаються через мережу Інтернет, автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій та переважно без втручання людини, у тому числі шляхом встановлення спеціального застосунку або додатка на смартфонах, планшетах, телевізійних приймачах чи інших цифрових пристроях. 

До таких послуг належать в тому числі (див. пп. "в") постачання електронних примірників (електронно-цифрової інформації) та/або надання доступу до аудіовізуальних творів, відео- та аудіотворів на замовлення, ігор тощо. 

Далі в цьому підпункті наведено перелік послуг, які не належать до електронних послуг, серед яких постачання товарів/послуг, замовлення (бронювання) яких здійснюється через мережу Інтернет, за допомогою мобільних додатків та інших електронних ресурсів, а фактичне постачання здійснюється без використання мережі Інтернет.

З наведеного можемо зробити висновок, що електронними є ті послуги, які постачаються через мережу інтернет, незалежно від того, яким чином такі послуги продані — за допомогою мережі інтернет чи ні. 

В даній ситуації примірники аудіокниг продаються офлайн, тобто, безпосередньо в магазині, який розміщений не в мережі інтернет. Тобто, покупець оплачує аудіокниги в такому магазині. А отримує самі книги (отримує послугу) через мережу інтернет.

Тобто, постачання самої послуги здійснюється через мережу інтернет.

Таким чином, на наш погляд, в розглядуваній ситуації здійснюється продаж електронних послуг.

Але думка ДПС з цього питання нам невідома. Можливо, у ДПС інша точка зору. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 

Чи підпадають такі операції під пільгу з ПДВ за 197.1.25-1 ПКУ

Відповідно до пп. 197.1.25-1 ПКУ, звільняються від оподаткування операції з постачання, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування тощо), виготовлення, розповсюдження аудіокниг, озвучених українською мовою, крім видань еротичного характеру. 

Норми цього підпункту поширюються також на електронні послуги із постачання електронних примірників (електронно-цифрової інформації) та/або надання доступу до аудіокниг, озвучених українською мовою, крім видань еротичного характеру.

Таким чином, на наш погляд, розглядувані в питанні операції підпадають під цю пільгу — звільнення від оподаткування ПДВ.

Але думка ДПС з цього питання нам невідома. Можливо, у ДПС інша точка зору. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.20257
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202568
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202566
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025202
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.2025103