• Посилання скопійовано

Чи є пільга з ПДВ при продажу аудіокниг, озвучених українською?

Магазин роздрібної торгівлі (оффлайн) продає електронні примірники аудіокниг, озвучених українською мовою, які покупець може прослухати онлайн або завантажити собі на пристрій з сайту продавця. Чи є це електронною послугою? Чи підпадають такі операції під пільгу з ПДВ за пп. 197.1.25-1 ПКУ?

Електронні послуги

Відповідно до пп. 14.1.56-5 ПКУелектронні послуги - послуги, які постачаються через мережу Інтернет, автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій та переважно без втручання людини, у тому числі шляхом встановлення спеціального застосунку або додатка на смартфонах, планшетах, телевізійних приймачах чи інших цифрових пристроях. 

До таких послуг належать в тому числі (див. пп. "в") постачання електронних примірників (електронно-цифрової інформації) та/або надання доступу до аудіовізуальних творів, відео- та аудіотворів на замовлення, ігор тощо. 

Далі в цьому підпункті наведено перелік послуг, які не належать до електронних послуг, серед яких постачання товарів/послуг, замовлення (бронювання) яких здійснюється через мережу Інтернет, за допомогою мобільних додатків та інших електронних ресурсів, а фактичне постачання здійснюється без використання мережі Інтернет.

З наведеного можемо зробити висновок, що електронними є ті послуги, які постачаються через мережу інтернет, незалежно від того, яким чином такі послуги продані — за допомогою мережі інтернет чи ні. 

В даній ситуації примірники аудіокниг продаються офлайн, тобто, безпосередньо в магазині, який розміщений не в мережі інтернет. Тобто, покупець оплачує аудіокниги в такому магазині. А отримує самі книги (отримує послугу) через мережу інтернет.

Тобто, постачання самої послуги здійснюється через мережу інтернет.

Таким чином, на наш погляд, в розглядуваній ситуації здійснюється продаж електронних послуг.

Але думка ДПС з цього питання нам невідома. Можливо, у ДПС інша точка зору. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 

Чи підпадають такі операції під пільгу з ПДВ за 197.1.25-1 ПКУ

Відповідно до пп. 197.1.25-1 ПКУ, звільняються від оподаткування операції з постачання, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування тощо), виготовлення, розповсюдження аудіокниг, озвучених українською мовою, крім видань еротичного характеру. 

Норми цього підпункту поширюються також на електронні послуги із постачання електронних примірників (електронно-цифрової інформації) та/або надання доступу до аудіокниг, озвучених українською мовою, крім видань еротичного характеру.

Таким чином, на наш погляд, розглядувані в питанні операції підпадають під цю пільгу — звільнення від оподаткування ПДВ.

Але думка ДПС з цього питання нам невідома. Можливо, у ДПС інша точка зору. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

 • Запит ДПІ щодо оподаткування ПДВ постачання ультразвукової діагностичної системи
  Підприємство постачає ультразвукову діагностичну систему. Планує направити запит до ДПІ, чи є така система в Переліку товарів, на які поширюється звільнення за пп. 3 пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ. Як сформулювати звернення до ДПС?
  Сьогодні 10:189
 • Оплата доступу до електронних книг: що з ПДВ?
  Директор приватного навчального закладу картою-ключ до гривневого рахунку оплатив нерезиденту послуги з доступу до електронних книг. Заклад надає навчальні послуги, тому має пільгу з ПДВ. Кошти списалися в гривнях, при цьому сума списалася за комерційним курсом банку, а не за курсом НБУ. Як нараховувати ПДВ?
  27.09.202325
 • Щодо назви медвиробу при застосуванні звільнення від оподаткування ПДВ
  Підприємство імпортуватиме ультразвукову діагностичну систему. Чи поширюється на нього звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ? Якщо виріб імпортували з нарахуванням ПДВ за ставкою 7%, а постачаємо на митній території України із звільненням за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ — чи нараховувати ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
  25.09.202314
 • Отримані ФОП кошти за продані квитки від агентів: що з ПДВ?
  ФОП на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, здійснює пасажирські перевезення по Україні та за кордон. Квитки продаються агентами, які перераховують кошти на рахунок ФОП за мінусом комісійної винагороди. Як правильно складати податкові накладні та якими документами керуватись для ведення обліку такої діяльності?
  20.09.202320
 • Як відображати ППР за формою В1 в декларації з ПДВ та як звірити декларацію з бухобліком?
  Платник ПДВ отримав ППР форми В1 від 15.08.2023 р. щодо завищення БВ у квітні 2023 р. на суму 1263295 грн, з неї через суд оспорюється 867190 грн та нараховані штрафи. Платник погоджується з сумою завищення - 396105 грн. Як і коли відобразити в декларації ПДВ за 08.2023 р. прийняту суму завищення 396105 грн та, відповідно, у бухобліку? Як перевіряти відповідність декларації даним бухобліку? У платника від’ємне значення
  18.09.202349