• Посилання скопійовано

Податкова накладна з типом причини «21» для представництва нерезидента

Чи є такими, на яких потрібно складати ПН з типом причини «21», контрагенти- представництва нерезидентів в Україні (філії, тощо)?

До пп. 10-15 Порядку №1307 додано тип причини «21» - Складена на постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України, яка зазначається при складанні ПН, які не підлягають наданню отримувачу покупцю.

Тож, у разі складання ПН за операціями з постачання послуг отримувачу (покупцю) нерезиденту, місце постачання яких розташоване на митній території України, у графі "Отримувач (покупець)" зазначаються найменування (ПІБ) нерезидента та через кому країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "500000000000" рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється.

Діятиме ця норма з 1 квітня 2023 року. Але як впровадить нові формати для складання ПН ДПС - наразі невідомо.

Відповідно до пп. 14.1.122 ПКУ, нерезиденти – це:

а) іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України;

б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва інших держав і міжнародних організацій в Україні;

в) фізичні особи, які не є резидентами України.

Пунктом 60 підр. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що нерезиденти (іноземні компанії, організації), які здійснюють господарську діяльність на території України та/або які належно акредитували (зареєстрували, легалізували) на території України відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, і станом на 1 січня 2021 року не перебувають на обліку в контролюючих органах, зобов’язані протягом трьох місяців подати до контролюючих органів документи для взяття їх на облік у порядку, встановленому пп. 64.5 ПКУ

Зважаючи на вищезазначене, якщо нерезиденти здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва (філії), то такі представництва чи філії є також нерезидентами.

При постачанні послуг представництвам чи філіям нерезидентів в Україні, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, продавець складає ПН, яка не підлягає наданню покупцю з типом причини «21».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»