Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Роялті за субліцензійним договором на використання ТМ

ТОВ за ліцензійним договором на використання ТМ виплачує фізособам роялті. Ліцензія на використання цієї ТМ передана ТОВ за субліцензійним договором АТ. Чи буде платіж за цим договором також роялті? Чи оформляти акти на послуги роялті? Яке оподаткування ПДВ?

Чи є платіж за субліцензійним договором роялті?

Відповідно до норм пп. 14.1.225 ПКУ роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги) тощо.

Таким чином, якщо ТОВ за субліцензійним договором передає АТ ліцензію на використання зареєстрованої ТМ, платіж за таким договором, на наш погляд, в розумінні ПКУ буде роялті.

 

Чи оформляти акти на послуги роялті?

На наш погляд, щомісяця потрібно оформляти акт чи інший подібний первинний документ, наприклад, звіт тощо. Детально це питання ми розглядали тут.

 

ПДВ

Відповідно до пп. 196.1.6 ПКУ, виплата роялті у грошовій формі не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Таким чином, якщо АТ сплачує ТОВ роялті у грошовій формі, така операція не є об’єктом оподаткування. На таку операцію ТОВ не складає ПН. В декларації з ПДВ ТОВ відображає таку операцію в рядку 5. Окрім того, така операція зазначається в таблиці 1 додатку 5. А також щодо цієї операції розраховуються пільги в таблиці 2 додатку 5.

Якщо ТОВ окрім отримання роялті буде постачати інші послуги, товари, які оподатковуються ПДВ, йому доведеться нараховувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за ст. 199 ПКУ. Особливості такого нарахування, складання ПН, відображення в декларації ми детально розглянули тут.

Нараховувати компенсуюче ПДВ потрібно тільки стосовно придбаних з ПДВ товарів, послуг, які частково використовуються в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях. В розглядуваній ситуації це стосується різноманітних адмінвитрат. Наприклад, оренда офісу, водопостачання офісу, електроенергія на такий офіс, канцелярське приладдя тощо, за умови, що всі ці витрати понесені з ПДВ. Адже саме ці витрати одночасно пов’язані як з оподатковуваними, так і з неоподатковуваними операціями.

А, наприклад, якщо ТОВ займається оптовою торгівлею і придбаває (з ПДВ) та продає товари, які оподатковуються ПДВ і які не пов’язані з торговою маркою, сплачує за оренду складів (з ПДВ), де зберігаються такі товари, то на такі товари і оренду компенсуюче ПЗ з ПДВ за ст. 199 ПКУ не нараховується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Роялті , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі