Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Нерезидент надає послуги мобільного зв’язку фізособам через юрособу резидента: що з ПДВ?

Нерезидент доручає банку резиденту України через мобільний додаток банку приймати платежі від фізосіб резидентів України для поповнення закордонного мобільного номера телефона фізосіб. Але банк має щомісяця перераховувати нерезиденту аванс – гарантійний депозит, в рахунок майбутніх платежів від фізосіб. Чи буде ПДВ?

В розглядуваній ситуації банк за дорученням нерезидента отримує від клієнтів фізосіб кошти і перераховує їх нерезиденту. Тобто, кошти проходять через банк транзитом.

Причому банк спершу перераховує кошти нерезиденту, а потім отримує їх від клієнтів фізосіб.

А послуги зв’язку нерезидент вже надає безпосередньо фізособам.

Тобто, через банк такі послуги не проходять.

В такій ситуації відсутні операції постачання послуг, а тому немає об’єкту оподаткування ПДВ.

Подібний висновок для подібних ситуацій читаємо і в ІПК ДПСУ від 20.05.2021 р. №1950/ІПК/99-00-21-03-02-06, ІПК ДПСУ від 29.04.2020 р. №1756/6/99-00-07-02-02-06/ІПК, ІПК ДФСУ від 07.06.2019 р. № 2613/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та інших.

Щодо послуг, які нерезидент надає фізособам.

Відповідно до пп. «б» пп. 186.3-1 ПКУ якщо електронні послуги надаються засобами рухомого (мобільного) зв’язку - фактичним місцезнаходженням фізичної особи - отримувача послуг вважається країна, яку ідентифікують за мобільним кодом країни SIM-карти, яка використовується під час отримання таких послуг. 

Саме така країна вважається фактичним місцезнаходженням фізичної особи - отримувача послуг. І саме таке місце є місцем постачання послуг.

В розглядуваній ситуації здійснюється поповнення SIM-карти закордонного мобільного номера, з мобільним кодом іншої країни, а не України.

Тому місце постачання таких послуг знаходиться за межами митної території України.

Хоча згідно з пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Отже, в розглядуваній ситуації об’єкта оподаткування не виникає, тому що місце постачання послуг знаходиться за межами митної території України.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі