• Посилання скопійовано

ПДВ, якщо сировини замовника менше ніж 20% вартості переробки

Підприємство резидент України уклало з нерезидентом договір на переробку виробів на давальницьких умовах на території України. Які будуть наслідки для підприємства, якщо на деякі позиції переробки таких виробів сировина замовника становитиме менше ніж 20 % від загальної вартості готової продукції?

Про особливості оподаткування ПДВ, обліку операцій з переробки давальницької сировини нерезидента ми писали, приміром, тут.

При поміщенні в цей режим до товарів:

  • не застосовуються заходи нетарифного регулювання;
  • продукти переробки варто повернути нерезиденту в митному режимі реекспорту;
  • застосовується умовне повне звільнення від оподаткування митними платежами і ПДВ при ввезенні на митну територію України (п. 206.12 ПКУ);
  • продукти переробки, які вивозяться в митному режимі реекспорту, оподатковуються ПДВ за ставкою 0% (п. 206.5 ПКУ).

Поміщення в цей режим здійснюється на підставі письмового дозволу митного органу (ч. 1 ст. 149 МКУ).

Як бачимо, у частині оподаткування митний режим переробки дуже вигідний.

Але згідно з пп. 14.1.134 ПКУ операція з давальницькою сировиною - операція з переробки (обробки, збагачення чи використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій)) з метою одержання готової продукції за відповідну плату. До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менш як 20 відсотків загальної вартості готової продукції.

Отже, якщо сировина замовника становитиме менше ніж 20% загальної вартості продукції, будуть відсутні підстави застосувати митний режим переробки.

У такому разі замість митного режиму переробки застосовують митний режим імпорту, а  для вивезення готової продукції – режим експорту.

Якщо ввезення сировини відбувається за режимом імпорту, доведеться в загальному порядку сплачувати імпортні митні платежі та ПДВ. Про бухоблік імпорту товару ми писали тут, про оподаткування імпорту – тут.

А вивезти перероблені товари, якщо для ввезення сировини використовувався режим імпорту, можна буде в митному режимі експорту. Про особливості обліку, оподаткування експорту товару можна почитати, приміром, тут, тут, тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення ПДВ при анулюванні реєстрації
    Підприємство анулює реєстрацію платника ПДВ. В останній декларації за червень 2025 р. відображено від'ємне значення 900 грн (рядок 20.2.1), яке заявлено до відшкодування. Водночас на електронному рахунку в СЕА ПДВ є залишок коштів 7000 грн. Як коректно заповнити Додаток 3 до декларації, щоб повернути на поточний рахунок обидві суми: і від'ємне значення з декларації, і залишок коштів з електронного рахунку?
    11.07.20256
  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковується ПДВ під час воєнного стану?
    Як на період дії воєнного стану оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення?
    11.07.202517
  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202533
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202525
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202531