Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

ПДВ, якщо сировини замовника менше ніж 20% вартості переробки

Підприємство резидент України уклало з нерезидентом договір на переробку виробів на давальницьких умовах на території України. Які будуть наслідки для підприємства, якщо на деякі позиції переробки таких виробів сировина замовника становитиме менше ніж 20 % від загальної вартості готової продукції?

Про особливості оподаткування ПДВ, обліку операцій з переробки давальницької сировини нерезидента ми писали, приміром, тут.

При поміщенні в цей режим до товарів:

  • не застосовуються заходи нетарифного регулювання;
  • продукти переробки варто повернути нерезиденту в митному режимі реекспорту;
  • застосовується умовне повне звільнення від оподаткування митними платежами і ПДВ при ввезенні на митну територію України (п. 206.12 ПКУ);
  • продукти переробки, які вивозяться в митному режимі реекспорту, оподатковуються ПДВ за ставкою 0% (п. 206.5 ПКУ).

Поміщення в цей режим здійснюється на підставі письмового дозволу митного органу (ч. 1 ст. 149 МКУ).

Як бачимо, у частині оподаткування митний режим переробки дуже вигідний.

Але згідно з пп. 14.1.134 ПКУ операція з давальницькою сировиною - операція з переробки (обробки, збагачення чи використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій)) з метою одержання готової продукції за відповідну плату. До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менш як 20 відсотків загальної вартості готової продукції.

Отже, якщо сировина замовника становитиме менше ніж 20% загальної вартості продукції, будуть відсутні підстави застосувати митний режим переробки.

У такому разі замість митного режиму переробки застосовують митний режим імпорту, а  для вивезення готової продукції – режим експорту.

Якщо ввезення сировини відбувається за режимом імпорту, доведеться в загальному порядку сплачувати імпортні митні платежі та ПДВ. Про бухоблік імпорту товару ми писали тут, про оподаткування імпорту – тут.

А вивезти перероблені товари, якщо для ввезення сировини використовувався режим імпорту, можна буде в митному режимі експорту. Про особливості обліку, оподаткування експорту товару можна почитати, приміром, тут, тут, тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , ПДВ , ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі