Вид діяльності
Спершу з’ясуємо, який вид діяльності здійснюють замовник та підрядник.
Відповідно до пп. 81 Методоснов №396, підрядники, тобто одиниці, що здійснюють діяльність за винагороду або на контрактній основі, зазвичай класифікуються як одиниці, що роблять ту ж саму продукцію або послуги за власний рахунок, за винятком торгівлі (див. пункти 93 - 99 нижче і пояснення до секції G) та будівництва (у випадку передачі будівельних робіт іншому виконавцю, замовника слід класифікувати у класі 41.10, а підрядника - у класі 41.20).
Відповідно до пп. 83 Методоснов №396, замовник, який в повному обсязі залучає зовнішні ресурси для здійснення процесу трансформування сировини в продукцію, має бути класифікований як виробник тільки у тому випадку, якщо він володіє сировиною, що використовується як вхідні ресурси до виробничого процесу (і таким чином, є власником кінцевого продукту).
З наведених визначень випливає, що як замовник, так і підрядник здійснюють діяльність з переробки сировини, тобто, вони є виробниками продукції.
На наш погляд, в розглядуваній ситуації найбільше підходить діяльність за кодом КВЕД 10.61 «Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості».
Яку продукцію постачатиме підприємство (замовник)?
Підприємство замовник отримає внаслідок переробки вівсяні пластівці, які продаватиме на сторону. Зерно у вигляді пластівців з вівса має код УКТ ЗЕД – 1104124000.
Які товари, послуги будуть придбані замовником для виробництва вівсяних пластівців?
В запитанні зазначено, що, по-перше, зерно вівса. Код УКТ ЗЕД для вівса – 1004100000.
Далі – послуги переробки. Потрібно мати код ДКПП, який підрядник зазначатиме у податковій накладній на дані послуги.
На рівні перших чотирьох цифр цей код має відповідати коду КВЕД – 10.61. Але варто врахувати, що в ДКПП цей код деталізовано для різних видів як продукції, так і послуг.
Тому переробник має взяти код для послуг, на рівні всіх цифр коду, для уникнення непорозумінь. Таким чином, на наш погляд, має бути код - 10.61.99-00.00 «Роботи субпідрядні як частина виробництва продукції борошномельно-круп'яної промисловості». Але підрядник має зазначати в податковій накладній саме такий «довгий» код. Якщо він зазначає коротший код, потрібно брати такий коротший.
Послуги фасування
Тут аналогічно як і з послугами переробки. На наш погляд, має бути код ДКПП 10.61.99-00.00.
Послуги завантаження розфасованої продукції в транспорт
Тут, знову-таки, потрібно з’ясовувати з підрядником, який код ДКПП він зазначатиме в податковій накладній на такі послуги. Припустимо, що він зазначатиме такий код, як і для попередніх послуг. Тоді код ДКПП цих послуг 10.61.99-00.00.
В такому ж порядку підприємству замовнику слід з’ясувати коди всіх інших послуг, товарів, які будуть придбаватися для використання в розглядуваній діяльності. Тобто, це ті коди, які постачальники зазначатимуть в своїх податкових накладних. Звісно, важливо, щоб в таких кодах не було помилок. Адже постачальники також можуть помилитися. Тому кожен код потрібно аналізувати окремо.
Наведемо приблизний, орієнтовний перелік інших послуг, товарів, які можуть використовуватися в розглядуваній діяльності і які можуть зазначатися в податкових накладних постачальників:
- Зберігання зерна, приймання автомобіля з зерном, очищення зерна – код ДКПП 10;
- Перевезення зерна вівса – код ДКПП 41;
- Коробка для пакування пластівців, 740 г – код УКТ ЗЕД 4819200000;
- Полотно з пластмаси біаксеально орієнтовані, 400 г – код УКТ ЗЕД 3920202100;
- Гофроящик – код УКТ ЗЕД 4819100000;
- Стрічка поліпропіленова – код УКТ ЗЕД 3919 тощо.
Повторимо ще раз. Всі коди мають точно відповідати тим, які зазначають постачальники у податкових накладних.
Складання таблиці даних платника ПДВ
Детально про особливості складання таблиці даних платника ПДВ ми писали, приміром, тут. Причому зазначимо, що разом з таблицею потрібно подавати пояснення. Як складати пояснення, також наведено за посиланням вище.
А тут покажемо приклад заповненої таблиці за наведеними вище даними.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити