Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Яке перевезення вважається міжнародним з метою оподаткування ПДВ за нульовою ставкою?

Автомобіль повинен був виконати рейс з вантажем з Новомосковська до Польщі. Було оформлено міжнародну автомобільну накладну (CMR) та проведено митні формальності. Проте виїхати за межі державного кордону не вдалося через невиконання інших умов угоди і автомобіль повернувся з Борисполя до Новомосковську. За якою ставкою ПДВ оподатковується вартість такого перевезення, якщо перетину кордону не було, проте CMR оформлено?

Відповідно до пп. 195.1.3 ПКУ, за нульовою ставкою оподатковується постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. Таким документом може бути, зокрема, міжнародна автомобільна накладна (CMR) – див. тут.

Проте, крім наявності міжнародного перевізного документа, саме перевезення повинно відповідати загальному визначенню міжнародного перевезення. Для автомобільного транспорту таке визначення надано у ст. 1 Закону про автомобільний транспорт:

  • внутрішні перевезення - перевезення пасажирів і вантажів між населеними пунктами, розташованими на території однієї держави;
  • внутрішні перевезення - перевезення пасажирів та/чи вантажів територією України без перетину державного кордону України;
  • міжнародні перевезення пасажирів і вантажів - перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом з перетином державного кордону.

Отже, щоб автомобільне перевезення відповідало ознакам міжнародного перевезення для цілей оподаткування ПДВ, потрібно одночасне дотримання двох умов:

  • загальна умова: таке перевезення має здійснюватись з перетином державного кордону України – за нормами загального законодавства про автомобільнй транспорт;
  • спеціальна «податкова» умова: таке перевезення повинно бути оформлене єдиним міжнародним перевізним документом – як того вимагає ПКУ.

За умовами запитання автомобільне перевезення відбулося без перетину державного кордону України. Отже, не виконується загальна умова, тож таке перевезення не вважається міжнародним для цілей оподаткування ПДВ за нульовою ставкою.

Тож на вартість такого перевезення нараховується ПДВ за основною ставкою 20% - як на перевезення по Україні.

Додатково читайте тут та тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Автотранспорт , ПДВ , Транспортні засоби

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі