Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Компенсуючі ПЗ на безоплатно отримане обладнання

Підприємство безкоштовно ввозить від нерезидента обладнання на територію України за договором суборенди на невизначенний період, яке обліковуватиме на позабалансовому рахунку 023. Обладнання здаватиметься в суборенду резиденту. ПДВ та митні платежі заплачено, ПК відобразили. Коли виникають компенсуючі ПЗ?

Відповідно до пп. 189.1 ПКУ, у разі здійснення операцій відповідно до пп. 198.5 ПКУ база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання.

Чи виникатимуть ПЗ з ПДВ залежатиме від того, де та як використовуватиметься безоплатно отримане обладнання. 

Оскільки безоплатно отримане обладнання використовуватиметься в господарській діяльності, тобто здаватиметься в оренду, то податкові зобов’язання за пп. 198.5 ПКУ не нараховуються. Щодо цього у листах ДФС від 13.04.2016 р. № 8220/6/99-99-19-03-02-15 та від 14.09.2017 р. № 1959/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначено, що база оподаткування ввезених на територію України товарів визначається за загальним правилом – виходячи з їх договірної вартості, без урахування величини митної вартості.

Для товарів ввезених нa митну територію Укpаїни, ціна пpидбання визначається як вартість мaйна, за якoю таке мaйно набуте y власність, тoбто ціна, зaзначена в дoговорі на пpидбання товару (кoнтрактна вартість).

Отже, оскільки обладнання використовується в господарській діяльності, то немає підстав для нарахування податкових зобов’язань за пп. 198.5 ПКУ.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Податковий кредит

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі