Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Платник ПДВ отримав оплату без комісії: на яку суму складати ПН?

Юрособа на загальній системі отримала оплату на розрахунковий рахунок за товар від фізособи через систему LiqPay 06.07.21 р. за мінусом комісії в сумі 1163,78 грн. Видаткову накладну буде видано 07.07.2021 р. на суму 1250 грн. На яку суму правильно скласти ПН?

LiqPay - це web-інтерфейс ПриватБанку, за допомогою якого власники банківських карток Mastercard/VISA оплачують товари/послуги.

У разі оплати з використанням банківських карток дата виникнення ПЗ з ПДВ виникає не датою першої події за пп. 187.1 ПКУ, а згідно з нормами пп. 187.5 ПКУ: «У разі, якщо постачання товарів/послуг здійснюється з використанням кредитних або дебетових карток, дорожніх, комерційних, іменних або інших чеків, датою збільшення податкових зобов'язань вважається дата, що засвідчує факт постачання платником податку товарів/послуг покупцю, оформлена податковою накладною, або дата виписування відповідного рахунка (товарного чека), залежно від того, яка подія відбулася раніше».

Тобто, при оплаті картками датою виникнення ПЗ з ПДВ є перша подія – постачання товарів, послуг, чи виписування рахунку.

 

Щодо виписування рахунку

Наприклад, якщо юрособа підключила на своєму сайті систему LiqPay для здійснення оплати, уклавши з банком договір еквайрингу, і клієнт на сайті вибирає товар, послугу, здійснюючи оплату, то під виписуванням рахунку в цьому контексті буде процедура вибору клієнтом товару, натискання кнопок з вибору товару і оплати. 

Отже, якщо рахунок на оплату виписано (здійснена наведена вище процедура) 06.07.21 р., то це є першою подією, якою і складають ПН, відображаючи ПЗ з ПДВ. 

Причому сума постачання складає 1250 грн. На суму комісії вона не зменшується. Таким чином, ПН складається на всю суму постачання – 1250 грн.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі