• Посилання скопійовано

Дані з виписки з ЄДР відповідають статутним і можуть бути використані при складанні податкової накладної

Cвідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи є статутним документом?

Найперше зауважимо, що уже понад два роки (Закон України від 7 квітня 2011 року №3205-VI) у госпдіяльності ми не використовуємо термін “свідоцтво про держреєстрацію”. Натомість замість свідоцтва (які на сьогодні скасовані) діє виписка з Єдиного державного реєстру (або витяг). Переважно — це Виписка з ЄДР. Слово “або” вживається в даному випадку саме тому, що відомості у виписці та витягу практично ідентичні (залежно від того, які саме відомості з ЄДР потрібні госпсубєкту).


Щодо статутів (скажімо, ПП, ТОВ), то відомості, які вказують на сьогодні у виписці чи витягу, носять похідний характер.  Тобто спочатку при реєстрації (перереєстарції або внесенні змін до статутів) підприємство вказує у цьому у статуті необхідні та обов'язкові відомості, зокрема:  найменування юридичної особи, органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до товариства та виходу з нього, якщо додаткові вимоги щодо змісту статуту не встановлені ЦКУ або іншим законом (ст. 88 Цивільного кодексу України).

Лише при пред'явленні статуту державному реєстратору — ці відомості попадають в ЄДР.

Отже, всі відомості, які вказані у статуті, переносяться державним реєстратором до ЄДР (та змінюються, у разі  перереєстарції або внесенні змін до статутів) та дослівно відповідають змісту статуту (ст. 4, 8, ч. 3 ст. 11, ч. 2 ст. 17 Закону України про державну реєстрацію від 15 травня 2003 року №755-IV). Статус таких відомостей визначений у ст.18 Закону про держреєстрацію.

Задане запитання логічне та зрозуміле, адже в окремих рядках податкової накладної зазначаються обов'язкові реквізити (п. 201.1 ПКУ), зокрема дані, які вносяться також і в статутні документи:

 - повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; 

 - місцезнаходження юридичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; 

 - повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг.

Тож, на запитання, чи свідоцтво про держреєстрацію юридичної особи являється статутним документом, можемо відповісти однозначно - “Ні!”.

Проте виписку чи витяг з ЄДР можна використовувати як документ, який містить дані, що відповідають статутним. Ніхто не може змінити дані, що містяться про таку юрособу в ЄДР, крім самої юрособи (керівника чи уповноваженої особи).

Це буде актуально і якщо під час укладення договорів контрагенти вимагають копію статуту, а пред'являти його не дуже хочеться (хоча відомості у статуті не є ні конфіденційними, ні інформацією з обмеженим доступом). В ЄДР не вказують певні відомості, скажімо, у відкритому доступі (наприклад, на вебсайті Державної реєстраційної служби). Тож, копія статуту для контрагента чи для інших органів (у т.ч. й державних) є рішенням керівника госпсуб'єкта.

Отже, усі відомості, вказані у виписці чи витягу, є достовірними, відповідають статутним та можуть бути використані при складенні податковї накладної (додатково див. статтю  “Чи розмір має значення?”, ДК № 4/2013).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202414
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243051
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024212