Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Виправлення помилкового РК до ПН

Складено ПН на помилково перераховані кошти. Через 2 тижні, 23.03.21 р., кошти повернуто. Складено РК, але неправильно вказано дату РК - 31.03.2021 р. замість 23.03.2021 р. Як виправити помилку?

Відповідно до п. 21 Порядку № 1307:

  • порядок складання РК та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН;
  • не допускається виправлення даних щодо дати складання ПН та її порядкового номера.

Тобто, виправити помилку в даті РК не можна.

Поряд з цим, постачальник має право зменшити суму ПЗ лише після реєстрації в ЄРПН РК до ПН (пп. 192.1.1 ПКУ).

Окрім того, наприклад, в ІПК ДПСУ від 24.10.2019 р. № 981/6/99-00-07-03-02-15/ІПК додатково зазначено, що окрім реєстрації в ЄРПН РК має бути належним чином складений. Тобто він повинен бути в тому числі з правильною датою складання. Якщо ж РК складено з помилковою датою, зменшити на його підставі ПЗ з ПДВ постачальник не може.

В цій ІПК також зазначено, що внаслідок виписування РК з помилковою датою ПН була обнулена. А тому виправити такий РК складанням іншого РК неможливо, тому що РК складається не до іншого РК, а до ПН. Але ж скласти РК до ПН в цій ситуації неможливо, тому що ПН вже обнулена.

Звісно, що постачальник може спробувати зменшити ПЗ з ПДВ на підставі РК з помилковою датою. А якщо при перевірці податкова зафіксує порушення і збільшить податкове зобов’язання, спробувати оскаржувати це рішення, навіть і в суді. Щоправда, яким буде рішення суду, ми сказати не можемо. У всякому разі, іншого варіанту вирішення питання по справедливості в ситуації, яку ми розглядаємо, не видно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі