Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Розподіл вхідного ПДВ в медичній комунальній установі

Комунальна установа є платником ПДВ, основна діяльність звільнена від ПДВ. На вхідний ПК нараховуются ПЗ за пп. 198.5 ПКУ. У 2020 році за договором позички надано у користування приміщення іншій установі, відшкодування комунальних витрат оподатковується ПДВ. Як рахувати вхідний та вихідний ПДВ за комунальні послуги та як відобразити у декларації з ПДВ?

Якщо вхідні комунальні послуги повністю використовуються для оподатковуваних операцій і вони отримуються з вхідним ПДВ та надаються теж з ПДВ, то такі операції не підпадають під дію ст. 199 ПКУ та на них не поширюється правило пп. 198.5 ПКУ. У цьому випадку вхідний ПДВ на комунальні послуги, що стосуються цих приміщень, враховується у складі податкового кредиту на загальних підставах, а вихідний ПДВ – у складі податкових зобов’язань. Це працює тоді, коли вхідний ПДВ оформлений окремими податковими накладними від постачальників комунальних послуг, тобто рахунки на компослуги для приміщень, наданих у позичку та приміщень, що використовуються в основній діяльності, виставляються постачальниками окремо.

Якщо ж в один рахунок на комунальні послуги одночасно входять послуги для приміщень, наданих у позичку, та послуги для інших приміщень, які використовуються в основній діяльності, то такий вхідний ПДВ слід розподіляти за правилами ст. 199 ПКУ. Зокрема, якщо таких операцій не було в минулому 2020 році, а вони почали здійснюватися у 2021 році, то починати слід з розрахунку частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду (тобто першого місяця 2021 року), в якому задекларовані такі операції (пп. 199.3 ПКУ). Цей розрахунок частки операцій в такому першому місяці буде використовуватись до кінця 2021 року, після чого слід буде провести річний перерахунок ПДВ за підсумками всього 2021 року.

***

Читайте також: 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Витрати , ПДВ , Декларація , Договір , Комунальні послуги , Медицина , Позичка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі