• Посилання скопійовано

Порядок застосування готелями ставки ПДВ - 7%

Готельний комплекс (основний КВЕД 55.10, ще є 56.10 ресторан і 86.21 медицина). Як з 01.01.2021 р. застосовується ставка ПДВ 7%, якщо проживання надається разом з харчуванням? Як бути з супутніми послугами готелю (пральння, перукарня)?

Законом №962 доповнено підрозділ 2 розділу ХХ ПКУ пунктом 74, згідно з яким тимчасово, до 1 січня 2023 року, операції з постачання послуг із тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування (клас 55.10 група 55 КВЕД ДК 009:2010), оподатковуються за ставкою у розмірі 7 відсотків. Норма діє з 1 січня 2021 року.

Згідно з КВЕД ДК 009:2010, клас 55.10 включає  надання місць для переважно короткострокового проживання гостей і відвідувачів зазвичай на добовій або тижневій основі. Ця діяльність включає надання упорядженого житла в гостьових кімнатах або номерах люкс. Послуги включають щоденне прибирання та заміну постільної білизни. Також можливе надання широкого переліку додаткових послуг, таких як забезпечення харчуванням і напоями, паркування, послуги пралень, басейнів і тренажерних залів, місць для відпочинку та розваг, а також конференц-залів і місць для проведення нарад.

Крім того, відповідно до п. 3 Постанови №297, послуги з тимчасового розміщення (проживання) - це діяльність юридичної та фізичної особи з надання місця для ночівлі у засобі розміщення за плату, а також інша діяльність, пов'язана з тимчасовим розміщенням (проживанням), передбачена законом.

Цей клас включає діяльність з розміщування у: готелях, курортних готелях, готелях класу люкс, мотелях.

Отже, оподатковуватися за ставкою ПДВ 7% має не тільки основна послуга з проживання (розміщення), а також додаткові супутні послуги, якщо вони в комплексі надаються готелем, мотелем тощо.

Наприклад, якщо готель має власний басейн та/або тренажерний зал і, якщо тимчасовий мешканець буде ним користуватися, то зазначена послуга також оподатковуватиметься за ставкою ПДВ - 7%.

Що стосується харчування, то, як вже було вище зазначено, клас 55.10 включає в себе, зокрема, послуги із забезпечення харчування та напоями. Тож, якщо сніданок включено до загального рахунку з проживання, він також оподатковуватиметься  ПДВ 7%. Або якщо тимчасовий мешканець обере 3-хразове харчування, яке також надаватиметься в комплексі послуги тимчасового  розміщення, зазначені послуги  обкладатимуться ПДВ 7% (як додаткові послуги в межах класу 55.10) При цьому, якщо харчування в ресторані буде надано немешканцю готельного комплексу (як послуга  класу 56.10), така послуга оподатковуватиметься ПДВ на загальних підставах 20%.

На послуги прання та перукарні, як супутні та додаткові, надані в комплексі послуги з тимчасового розміщення та включені до загальної суми готельного рахунку, також нараховуватиметься ПДВ 7%

Таким чином, і основна послуга з тимчасового проживання і додаткові супутні послуги з харчування, прання, паркування тощо (якщо їх надаватиме готель/мотель і оскільки вони також належать до КВЕД класу 55.10), мають оподатковуватися ПДВ з 1 січня 2021 року за ставкою 7%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20245863
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024253