Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Порядок застосування готелями ставки ПДВ - 7%

Готельний комплекс (основний КВЕД 55.10, ще є 56.10 ресторан і 86.21 медицина). Як з 01.01.2021 р. застосовується ставка ПДВ 7%, якщо проживання надається разом з харчуванням? Як бути з супутніми послугами готелю (пральння, перукарня)?

Законом № 962 доповнено підрозділ 2 розділу ХХ ПКУ пунктом 74, згідно з яким тимчасово, до 1 січня 2023 року, операції з постачання послуг із тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування (клас 55.10 група 55 КВЕД ДК 009:2010), оподатковуються за ставкою у розмірі 7 відсотків. Норма діє з 1 січня 2021 року.

Згідно з КВЕД ДК 009:2010, клас 55.10 включає  надання місць для переважно короткострокового проживання гостей і відвідувачів зазвичай на добовій або тижневій основі. Ця діяльність включає надання упорядженого житла в гостьових кімнатах або номерах люкс. Послуги включають щоденне прибирання та заміну постільної білизни. Також можливе надання широкого переліку додаткових послуг, таких як забезпечення харчуванням і напоями, паркування, послуги пралень, басейнів і тренажерних залів, місць для відпочинку та розваг, а також конференц-залів і місць для проведення нарад.

Крім того, відповідно до п. 3 Постанови №297, послуги з тимчасового розміщення (проживання) - це діяльність юридичної та фізичної особи з надання місця для ночівлі у засобі розміщення за плату, а також інша діяльність, пов'язана з тимчасовим розміщенням (проживанням), передбачена законом.

Цей клас включає діяльність з розміщування у: готелях, курортних готелях, готелях класу люкс, мотелях.

Отже, оподатковуватися за ставкою ПДВ 7% має не тільки основна послуга з проживання (розміщення), а також додаткові супутні послуги, якщо вони в комплексі надаються готелем, мотелем тощо.

Наприклад, якщо готель має власний басейн та/або тренажерний зал і, якщо тимчасовий мешканець буде ним користуватися, то зазначена послуга також оподатковуватиметься за ставкою ПДВ - 7%.

Що стосується харчування, то, як вже було вище зазначено, клас 55.10 включає в себе, зокрема, послуги із забезпечення харчування та напоями. Тож, якщо сніданок включено до загального рахунку з проживання, він також оподатковуватиметься  ПДВ 7%. Або якщо тимчасовий мешканець обере 3-хразове харчування, яке також надаватиметься в комплексі послуги тимчасового  розміщення, зазначені послуги  обкладатимуться ПДВ 7% (як додаткові послуги в межах класу 55.10) При цьому, якщо харчування в ресторані буде надано немешканцю готельного комплексу (як послуга  класу 56.10), така послуга оподатковуватиметься ПДВ на загальних підставах 20%.

На послуги прання та перукарні, як супутні та додаткові, надані в комплексі послуги з тимчасового розміщення та включені до загальної суми готельного рахунку, також нараховуватиметься ПДВ 7%

Таким чином, і основна послуга з тимчасового проживання і додаткові супутні послуги з харчування, прання, паркування тощо (якщо їх надаватиме готель/мотель і оскільки вони також належать до КВЕД класу 55.10), мають оподатковуватися ПДВ з 1 січня 2021 року за ставкою 7%.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі