ПН з типом причини невидачі покупцю «15» можна складати на кожну таку операцію чи один раз на місяць у вигляді зведеної ПН на всю суму ПДВ за аналогічними операціяи за весь місяць. В останньому випадку всю суму слід розраховувати виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг, та скласти загальну ПН за всіма такими операціями.
В будь-якому разі, чи така ПН складена на одну операцію з безоплатного передання ТМЦ, чи на декілька, вона завжди буде зведеною. Саме тому у разі складання такої зведеної податкової накладної у графі «Зведена податкова накладна» зазначається код ознаки «3», оскільки особливості заповнення такої ПН викладені у пп. 15 Порядку №1307.
У рядках заголовної частини такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.
Додатково читайте тут>>
Податкові накладні на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання включаються у таблицю 1 додатка 5 до декларації з ПДВ на загальних підставах. У графі 2 таблиці 1 зазначається власний ІПН платника ПДВ, що склав таку ПН. Відповідно, і у декларації з ПДВ такі суми теж потрапляють у «загальні» рядки – 1.1 або 1.2 в залежності від ставки ПДВ 20% або 7%.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити