• Посилання скопійовано

Розбіжність між назвою товарів в видатковій накладній та податковій накладній

У видатковій накладній підприємства зазначено одну номенклатуру, а у ПН – іншу. Наприклад, у накладній «Миша Motospeed BG50 Bluetooth/USB Black (mtbg50)», а у ПН «BG50 Bluetooth ігрова миша». Хоча це один і той ж товар. Чи є це помилкою? Якщо так, як виправити?

Опис (номенклатура) товарів/послуг – один з обов’язкових реквізитів ПН (див. пп. «е» пп. 201.1 ПКУ).

Відповідно до пп. 44.1 ПКУ, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів тощо.

Тому опис (номенклатура) товарів, наведена в ПН, повинна відповідати номенклатурі, зазначеній в первинних документах (видаткових накладних тощо).

Цю думку податкова наводить у багатьох своїх консультаціях (див., наприклад, ІПК ДПСУ від 16.03.2020 р. № 1092/6/99-00-07-03-02-06/ІПК. Про це ми також писали тут.

Це також означає, що формально в ситуації, яку ми розглядаємо, ПН складена з порушенням. Це також означає, що на підставі таким чином складеної ПН у покупця товарів податкова може не визнати податковий кредит.

Хоча по суті помилки немає. Адже це один і той же товар. Причому в тих нормах ПКУ, які ми процитували, не сказано, що назву товару потрібно в "первинці" і в ПН зазначати дослівно. Тому, якщо виникнуть якісь проблеми з цього приводу з податковою, є вірогідність того, що можна довести свою правоту.

Але ніхто не дасть стовідсоткової гарантії.

Тому для уникнення непорозумінь з можливим подальшим невизнанням у покупця податкового кредиту таку «помилку» бажано виправити.

 

Як виправляти?

Склавши РК до «помилкових» ПН.

Детальніше про виправлення тут. РК складає постачальник на дату виправлення, і реєструє також постачальник, оскільки такий РК не призводить до зменшення суми ПДВ у ПН.

Про те, як зараз складається РК на зміну номенклатури, ми писали тут і тут.

Податківці наголошують, що продавець повинен буде зазначити ПЗ з ПДВ в декларації, незалежно від того, виправить він цю помилку, чи ні. 

А ось покупець має право включити суму ПДВ, зазначену у такій ПН, лише після реєстрації в ЄРПН відповідного розрахунку коригування (з урахуванням терміну, встановленого пп. 198.6 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    Сьогодні 14:368
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    Сьогодні 10:1224
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202439
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 796