Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Розбіжність між назвою товарів в видатковій накладній та податковій накладній

У видатковій накладній підприємства зазначено одну номенклатуру, а у ПН – іншу. Наприклад, у накладній «Миша Motospeed BG50 Bluetooth/USB Black (mtbg50)», а у ПН «BG50 Bluetooth ігрова миша». Хоча це один і той ж товар. Чи є це помилкою? Якщо так, як виправити?

Опис (номенклатура) товарів/послуг – один з обов’язкових реквізитів ПН (див. пп. «е» пп. 201.1 ПКУ).

Відповідно до пп. 44.1 ПКУ, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів тощо.

Тому опис (номенклатура) товарів, наведена в ПН, повинна відповідати номенклатурі, зазначеній в первинних документах (видаткових накладних тощо).

Цю думку податкова наводить у багатьох своїх консультаціях (див., наприклад, ІПК ДПСУ від 16.03.2020 р. № 1092/6/99-00-07-03-02-06/ІПК. Про це ми також писали тут.

Це також означає, що формально в ситуації, яку ми розглядаємо, ПН складена з порушенням. Це також означає, що на підставі таким чином складеної ПН у покупця товарів податкова може не визнати податковий кредит.

Хоча по суті помилки немає. Адже це один і той же товар. Причому в тих нормах ПКУ, які ми процитували, не сказано, що назву товару потрібно в "первинці" і в ПН зазначати дослівно. Тому, якщо виникнуть якісь проблеми з цього приводу з податковою, є вірогідність того, що можна довести свою правоту.

Але ніхто не дасть стовідсоткової гарантії.

Тому для уникнення непорозумінь з можливим подальшим невизнанням у покупця податкового кредиту таку «помилку» бажано виправити.

 

Як виправляти?

Склавши РК до «помилкових» ПН.

Детальніше про виправлення тут. РК складає постачальник на дату виправлення, і реєструє також постачальник, оскільки такий РК не призводить до зменшення суми ПДВ у ПН.

Про те, як зараз складається РК на зміну номенклатури, ми писали тут і тут.

Податківці наголошують, що продавець повинен буде зазначити ПЗ з ПДВ в декларації, незалежно від того, виправить він цю помилку, чи ні. 

А ось покупець має право включити суму ПДВ, зазначену у такій ПН, лише після реєстрації в ЄРПН відповідного розрахунку коригування (з урахуванням терміну, встановленого пп. 198.6 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +