• Посилання скопійовано

Медичні вироби та Додаток 7 декларації з ПДВ

Аптечний заклад в 2020 році здійснює продаж медикаментів та виробів медичного призначення, які підпадають під дію положень п. 71 підр. ІІ розд. ХХ ПКУ (під час епідемії Covid-19 ПДВ не нараховується). Чи має підприємство в 2021 році розподіляти ПК, подавши із декларацією ПДВ за грудень додаток 7 (зараз формою додатку не передбачено)

Пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ передбачено, зокрема, звільнення від оподаткування ПДВ:

  • операції з ввезення на митну територію України товарів (в т.ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання захо-дів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквіда-цію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабміном;
  • операції з постачання на митній території України товарів (в т.ч. лікарських засо-бів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та лік-відацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених в період, починаючи з 17 березня 2020 року, і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на терито-рії України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Такий пільговий режим оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання товарів, включених до Переліку №224, незалежно від дати їх виробництва та походження (вітчизняного виробництва чи ввезених на митну територію України), а також незалежно від кола суб’єктів, що здійснюють такі операції, їх статусу, як платників ПДВ, чи форми власності.

Тобто, операції з постачання на митній території України ввезених товарів (в т.ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), згідно з Переліком №224, звільняються від оподаткування незалежно від того, коли відбулося їх ввезення на митну територію України – до 17 березня 2020 року чи після цієї дати. 

ДПС у м. Києві  роз'яснює, що платники податку, які здійснювали придбання товарів, що включені до Переліку №224 з нарахуванням ПДВ, не мають права на формування податкового кредиту за такими операціями.  

Отже, товари, які при ввезенні на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів  звільнені від оподаткування ПДВ, в розділі II «Податковий кредит» декларації з ПДВ не відображаються. 

Абзацем 2 п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ передбачено, що у разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пп. 198.5 ПКУ та положення ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій. 

А оскільки ст. 199 ПКУ і передбачає пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту, а згідно до абз. 2  п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ на час встановлення карантину таке розподілення ПК не проводиться,  то відповідно додаток 7 до декларації з ПДВ не заповнюється і не подається.

В декларації з ПДВ операції з постачання товарів, що входять до Переліку №224, відображаються  як звільнені від оподаткування ПДВ та зазначаються у рядках 5 та 5.1 розділу І «Податкові зобов’язання». При цьому рядки 4 та 4.2 розділу І не заповнюються, відповідно додаток 7 до декларації з ПДВ не заповнюється і не подається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:10
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024459
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245