• Посилання скопійовано

Медичні вироби та Додаток 7 декларації з ПДВ

Аптечний заклад в 2020 році здійснює продаж медикаментів та виробів медичного призначення, які підпадають під дію положень п. 71 підр. ІІ розд. ХХ ПКУ (під час епідемії Covid-19 ПДВ не нараховується). Чи має підприємство в 2021 році розподіляти ПК, подавши із декларацією ПДВ за грудень додаток 7 (зараз формою додатку не передбачено)

Пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ передбачено, зокрема, звільнення від оподаткування ПДВ:

  • операції з ввезення на митну територію України товарів (в т.ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання захо-дів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквіда-цію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабміном;
  • операції з постачання на митній території України товарів (в т.ч. лікарських засо-бів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та лік-відацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених в період, починаючи з 17 березня 2020 року, і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на терито-рії України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Такий пільговий режим оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання товарів, включених до Переліку № 224, незалежно від дати їх виробництва та походження (вітчизняного виробництва чи ввезених на митну територію України), а також незалежно від кола суб’єктів, що здійснюють такі операції, їх статусу, як платників ПДВ, чи форми власності.

Тобто, операції з постачання на митній території України ввезених товарів (в т.ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), згідно з Переліком № 224, звільняються від оподаткування незалежно від того, коли відбулося їх ввезення на митну територію України – до 17 березня 2020 року чи після цієї дати. 

ДПС у м. Києві  роз'яснює, що платники податку, які здійснювали придбання товарів, що включені до Переліку № 224 з нарахуванням ПДВ, не мають права на формування податкового кредиту за такими операціями.  

Отже, товари, які при ввезенні на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів  звільнені від оподаткування ПДВ, в розділі II «Податковий кредит» декларації з ПДВ не відображаються. 

Абзацем 2 п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ передбачено, що у разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пп. 198.5 ПКУ та положення ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій. 

А оскільки ст. 199 ПКУ і передбачає пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту, а згідно до абз. 2  п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ на час встановлення карантину таке розподілення ПК не проводиться,  то відповідно додаток 7 до декларації з ПДВ не заповнюється і не подається.

В декларації з ПДВ операції з постачання товарів, що входять до Переліку № 224, відображаються  як звільнені від оподаткування ПДВ та зазначаються у рядках 5 та 5.1 розділу І «Податкові зобов’язання». При цьому рядки 4 та 4.2 розділу І не заповнюються, відповідно додаток 7 до декларації з ПДВ не заповнюється і не подається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    Сьогодні 11:1189
  • Особливості ПДВ в разі оплати фізособою за послуги, надані бюджетній установі
    Фізособа – працівник бюджетної установи оплатила зі свого особистого банківського рахунку на рахунок ТОВ (платник ПДВ) за послуги у сфері інформатизації за укладеним із даною установою та ТОВ договору про надання послуг. Як провести даний платіж в бухобліку? Як нарахувати ПДВ, якщо є виписаний рахунок і акт про надання послуг, а оплата надійшла не з бюджетного рахунку?
    12.04.202424
  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024591
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202464
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.20241471