• Посилання скопійовано

ОЗ від засновника як внесок в статутний капітал: які наслідки?

Підприємство зареєстровано в червні 2020 року, а з липня стало платником ПДВ. СК внесено засновником (фізособою) ОЗ (магазин, склад та земельна ділянка). В Акті оцінки ціну вказано без ПДВ. Як правильно поставити на баланс майно та чи потрібно нараховувати ПДВ? Підприємство буде отримувати дохід від здачі свого майна в оренду

В ІПК від 16.11.2018 р. №4862/6/99-99-15-01-01-15/ІПК податківці зазначають, що сума майнового внеску (нерухомого майна, обладнання) платника податку - фізичної особи - резидента до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права не оподатковується ПДФО та військовим збором. При цьому підприємство-емітент має відобразити в ф. №1ДФ під ознакою доходу «178» суми коштів або майна, внесених фізособою до статутного фонду. 

З огляду на проведення, які слід відображати в обліку в момент отримання внесків від засновників, вони не включаються ані до складу доходів, ані витрат. Тому сума внесків не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток. Приклад таких проведень див. тут. В даному випадку проведення буде: Дт 10 Кт 46.

Але якщо вклад вноситься необоротними активами, то слід пам’ятати про податкову амортизацію. Податківці у підкатегорії 102.05,«ЗІР», зауважили, що у податковому обліку не передбачено обмежень щодо нарахування амортизації на основні засоби та нематеріальні активи, внесені до статутного фонду підприємства. Тому, якщо такі основні засоби та нематеріальні активи призначені для використання в господарській діяльності платника податку, то вони підлягають амортизації згідно з пп. 138.3 ПКУ.

При отриманні внесків від фізосіб-засновників наслідків з ПДВ не виникає, тому що фізособа-засновник не є платником ПДВ.

Первісною вартістю основних засобів, що внесені до статутного капіталу підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7 (п. 10 П(С)БО 7). Тому в даному випадку засновникам доцільно погодити вартість майна згідно з актом оцінки, відповідно, підприємство ставить майно на баланс за такою ціною, погодженою засновниками, без ПДВ.

Надалі підприємство може використовувати отримане майно на власний розсуд, в тому числі і для здавання в оренду. Орендні операції обліковуються та оподатковуються на загальних підставах.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    Сьогодні 18:112
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    Сьогодні 14:2326
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    Сьогодні 09:1221
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    Сьогодні 07:0442
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514