Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Пільги з ПДВ на медичні вироби

Підприємство отримує товари, які включено до Переліку №224, але за ставкою 20% ПДВ. Постачальник пояснює це тим, що товари ввезені в лютому 2020 р. (сплачено мито та ПДВ на митниці), декларація про відповідність товару згідно з Техрегламентом не подавалася. Чи є право на ПК і наступний продаж за ставкою 20%?

Починаючи з 17 березня 2020 року постачання товарів (ввезення таких товарів на митну територію України) із Переліку №224 звільняється від оподаткування ПДВ (пп. 71 підрозділу 2 розділу XX ПКУ). Тож пільга застосовується як до вітчизняних товарів, так і до ввезених на територію України.

Режим звільнення від оподаткування застосовується:

  • з 17 березня 2020 року до операцій з постачання товарних позицій, включених до Переліку №224 (в редакції, до внесення доповнень Постановою №271);
  • з 15 квітня 2020 року до операцій з постачання всіх товарних позицій, включених до Переліку №224, в тому числі з урахуванням Постанови №271.

Тож правила оподаткування такі:

1) операції з постачання товарів на митній території України, які здійснюються після 17 березня 2020 року (15 квітня 2020 року для товарних позицій, включених до Переліку №224 Постановою №271), звільняються від оподаткування незалежно від періоду, коли такі товари було виготовлено чи придбано на митній території України або ввезено на митну територію України (до дати запровадження пільги з оподаткування чи після такої дати);

2) оподаткування ПДВ таких операцій здійснюється незалежно від того, в який період і за яких умов (до дати запровадження пільги зі застосуванням ставки податку чи в період її дії зі застосуванням звільнення від ПДВ) здійснювалося виготовлення таких товарів, їх придбання чи ввезення на митну територію України; 

3) якщо товари із Переліку №224 було придбано під час дії карантину як звільнені від ПДВ (або імпортовано без сплати ПДВ), після закінчення такого карантину (останнього дня місяця в якому закінчився карантин) ці товари постачаються за загальновстановленою для них ставкою (20% або 7%) (ІПК від 05.06.2020 р. №2316/6/99-00-07-03-02-06/ІПК);

4) пільга діє незалежно від того, чи містять договори та первинні документи, складені на постачання таких товарів, положення щодо необхідності нарахування ПДВ, чи ні, а також незалежно від дати укладення таких договорів (IПК від 26.05.2020 р. №2203/6/99-00-07-03-02-06/IПК).

Якщо платники постачали пільгові товари починаючи з 17.03.2020 р. без застосування пільги (наприклад, нараховували ПДВ за ставкою 7% чи 20%), вони зобов'язані відкоригувати раніше нараховане ПЗ з ПДВ. Адже ПН на такі постачання з 17.03.2020 р. вважаються такими, що складені з порушенням, не відповідають вимогам положення п. 71 підр. 2 р. XX ПКУ (ЗIР, підкатегорія 101.12, п. 6 Iнформлиста №10, IПК від 22.06.2020 р. №2505/6/99-00-05-06-02-06/IПК, від 03.06.2020 р. №2297/6/99-00-07-03-02-06/IПК).

Покупцям — платникам ПДВ суми сплаченого податку можна за домовленістю із продавцем повернути або зарахувати до рахунку оплати вартості наступних поставок. Важливий момент для покупця — платника ПДВ: суми податку, зазначені у таких ПН, не можуть бути включені до складу ПК будь-якого звітного періоду! Постачальник складає РК датою повернення сум податку покупцям, а у разі зарахування таких сум - до рахунку майбутніх поставок — на дату такого зарахування.

Слід «обнулити» складену раніше ПН на всю номенклатуру пільгованих товарів, їх кількість та обсяг. Під час коригування передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів, тому в ЄРПН такий РК буде реєструватись покупцем-платником ПДВ.

ПН на звільнені операції повинні бути складені на дату першої події! Тож дати у ПН, які підлягають коригуванню (з нарахуванням суми ПДВ), та ПН, складені на цю ж операцію із зазначенням пільги, не повинні відрізнятися. 

Для віднесення товару до категорії звільненого від оподаткування слід виконати вимоги, які вказані у примітках до Переліку № 224, зокрема, подати декларацію про відповідність товару згідно з Технічним регламентом засобів індивідуального захисту (додатково див. ДК №29/2020). У примітці 3 зазначено: якщо якісь вимоги техрегламентів не виконуються (наприклад, не подано декларацію про відповідність та/або ненанесено знак відповідності), треба отримати:

  • щодо медичних виробів (медвиробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують) — повідомлення МОЗ про введення в обіг та/або експлуатацію;
  • щодо ЗIЗ — повідомлення Держпраці про введення в обіг ЗIЗ.

З особливостями подання заяви до МОЗ можна ознайомитися на веб-сторінці Міністерства. З особливостями подання заяви до Держпраці можна ознайомитися на сайті Держпраці .

На підставі розгляду цих документів безоплатно видається повідомлення МОЗ та Держпраці.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Лікарські засоби , ПДВ , Пільги , Медицина

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі