Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи потрібно реєструватися платником ПДВ, якщо є тільки необ’єктні операції?

Новостворене підприємство на загальній системі надає консультаційні послуги тільки нерезидентам. Після досягнення обсягу доходу 1 млн грн, чи підпадає підприємство під обов'язкову реєстрацію платником ПДВ?

Відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Далі, відповідно до пп. «в» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання консультаційних послуг є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Якщо підприємство надає послуги тільки нерезидентам, то всі ці операції не будуть об’єктом оподаткування ПДВ, адже місце постачання послуг буде за межами митної території України.

ДПС у Запорізькій області пояснює, що під обов'язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню:

  • за основною ставкою ПДВ 20%,
  • за ставкою 7%,
  • нульовою ставкою ПДВ;
  • звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Більш докладно про це – тут, а нашу аналітику з цього питання читайте тут.

Відповідно, необ’єктні операції до розрахунку обороту 1 млн грн не включаються, і якщо у підприємства немає інших операцій, які підпадають під вищезазначені ознаки операцій, що підлягають оподаткуванню ПДВ, такому підприємству не потрібно реєструватися платником ПДВ.

А ось коли підприємство досягне обсягу 1 млн по операціях, що оподатковуються за ставками 20%, 7%, 0% відповідно до розділів V та ХХ ПКУ; та за операціями, що звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до розділів V та ХХ ПКУ, тоді у нього виникне обов’язок реєструватися платником ПДВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Реєстрація , Послуги

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі