Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Послуги з сертифікації від нерезидента: оподаткування ПДВ та «нерезидентським» податком

Нерезидент (Німеччина) надає послуги з сертифікації продукції резидента. Чи потрібно в даному випадку заповнювати Додаток ПН до Декларації з податку на прибуток? Чи виникають у резидента ПЗ з ПДВ та обов’язок складання і реєстрації ПН за отриманими послугами?

ПДВ

Згідно з пп. 180.2 ПКУ, у разі постачання послуг нерезидентами особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Місце постачання послуг для цілей оподаткування ПДВ визначається відповідно до ст. 186 ПКУ. У відповідності із п. 186.4. ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пп. 186.2 і 186.3 ПКУ. Зокрема, серед перелічених послуг у пп. 186.2 та 186.3 ПКУ послуги з сертифікації продукції відсутні. Таким чином місце їх постачання визначається за пп. 186.4 ПКУ – за місцем реєстрації їх постачальника. Оскільки послуги надає нерезидент, то місце їх постачання знаходиться за межами території України. Отже, такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ. Відповідно у резидента – отримувача цих послуг ПЗ з ПДВ не виникають та податкова накладна за отриманими послугами ним не складається. У Декларації з ПДВ такі операції також не відображаються.

 

Додаток ПН до Декларація з податку на прибуток

Додаток ПН до Декларації з податку на прибуток заповнюється окремо за кожним нерезидентом, якому виплачуються доходи із джерелом їх походження з України.

Дохід з джерелом його походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні (пп. 14.1.54 ПКУ).

Доходи нерезидента із джерелом їх походження з України та ставки податку на доходи нерезидента визначені пп. 141.4 ПКУ.

При цьому, податок з доходу нерезидентів в даному випадку не утримується, оскільки відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ податок з доходів нерезидентів не утримується з доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту і не зазначених у інших пп. 141.4.1 ПКУ.

Виходячи з форми Додатку ПН можна зробити висновок, що у ньому відображаються ті доходи, які перелічені у пп. 141.4.1 ПКУ. В даному ж випадку, отримані нерезидентом кошти не є його доходом із джерелом походження з України, а є виручкою від надання послуг (компенсацією вартості наданих нерезидентом послуг).

Таким чином вважаємо, що додатку ПН до Декларації з податку на прибуток виплачений нерезиденту дохід відображати не потрібно, оскільки даний додаток не містить відповідно поля для заповнення інформації про виплачену нерезиденту виручку від надання послуг.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податок на прибуток , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі