Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Одна оплата за двома рахунками: скільки ПН складати?

Покупець здійснив передоплату одним платежем за двома рахунками за одним договором. Скільки податкових накладних необхідно складати? Чи можна скласти дві податкові накладні за однією оплатою, але за різними рахунками?

Відповідно до пп. 201.7 ПКУ податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів або послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

При цьому податківці неодноразово зазначали (зокрема, у ІПК від 12.07.2019 р. №3241/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 29.03.2019 р. №1340/ІПК/04-36-12-01-16), що складання двох або більше податкових накладних у випадку отримання попередньої оплати товарів (послуг) однією сумою за окремими рахунками не відповідає нормам ПКУ та не дає можливості ідентифікувати операції.

Таким чином, зважаючи на позицію податківців вважаємо, що у разі отримання передоплати за декількома рахунками однією сумою варто складати одну податкову накладну, в якій вказувати номенклатуру обох рахунків за якими було здійснено таку передплату.

В іншому випадку, податківцями при перевірці така ПН може бути визнана як помилкова внаслідок чого постачальнику все ж таки доведеться зареєструвати правильно ПН, а покупець втратить право на ПК до моменту, поки така правильна ПН не буде зареєстрована.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Договір

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі