• Посилання скопійовано

Виправлення помилки у ПН: чи потрібно складати нову?

Помилково зареєстровано ПН на суму часткової передоплати на правильну суму, але з помилкою у ціні/кількості (замість 0,11 х 554000 грн зазначено 1 х 60940 грн). Як виправити таку помилку? Чи потрібно повністю сторнувати таку ПН та виписувати нову?

Абзацом 6 пп. 192.1 ПКУ встановлено, що розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів (послуг).

Крім того, абз. 5 п. 21 Порядку №1307 передбачено, що у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.

Тобто Порядок №1307 все ж таки передбачає саме виправлення помилки у ПН шляхом складання РК до неї і зазначенням саме у РК правильних показників ПН.

При цьому, податківці (зокрема, тут) наполягають на тому, що помилка, допущена у графі 6 (кількість (об’єм, обсяг)) або 7 (ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) призводить до виникнення розбіжностей з первинними документами, оформленими за операцією, щодо якої платником податку на дату виникнення податкових зобов’язань складено податкову накладну.

Своєю чергою, з метою виправлення помилки податківці надають такий алгоритм її виправлення:

1) на дату виявлення помилки складається розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, в табличній частині якого зі знаком «–» відображає показники щодо усіх зазначених в податковій накладній товарів (послуг) та у графі 2.1 заповнює код причини коригування «103».

2) складається нова податкова накладна, в якій зазначається правильні показники, визначені первинними документами. Такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер та у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань продавця.

Зверніть увагу, якщо така податкова накладна буде зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, визначеного пп. 201.10 ПКУ, то до платника податку застосовуються штрафні санкції згідно з пп. 120.1-1 ПКУ.

Водночас нагадаємо, що не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК з датою складання з 16 лютого і у яких граничний термін реєстрації припадає на період з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України. Про це ми писали тут та тут.

Таким чином, хоча Порядком №1307 і передбачено можливість виправлення помилки у ПН шляхом складання РК до неї, в якому вказуються правильні показники (тобто виправлення відбувається лише шляхом складання РК, а не шляхом повного сторнування ПН і виписки нової), але зважаючи на позицію податківців, податкову накладну, яка містить помилки у кількості (ціні) товару, що складена на дату отримання передоплати, безпечніше буде все ж таки коригувати шляхом її повного сторнування і виписки нової ПН з правильними показниками.

Однак наведений податківцями порядок виправлення помилки прямо не передбачений ані ПКУ, ані Порядком №1307.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202428
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 752
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202432
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432