• Посилання скопійовано

Послуги із переробки оплачуються шляхом імпорту товару: що з ПДВ?

Постачальник-нерезидент та покупець-резидент уклали договір міни, згідно з яким постачальник поставляє покупцю товар в рахунок оплати за надані послуги резидентом про переробку давальницької сировини нерезидента. Чи потрібно сплачувати ПДВ з послуг переробки?

За умовами запитання, розрахунок за надані послуги нерезидент здійснює на підставі окремого договору міни сировиною та продукцією, яка раніше була виготовлена з давальницької сировини.

 

На замітку!

На скільки ми зрозуміли із ситуації, нерезидент (повністю чи частково) сплачує за послуги із переробки готовою продукцією, яку виготовив резидент відповідно за договором міни послуг на готову продукцію. Втім наразі укладено ще один договір міни, за яким за послуги переробки оплата відбувається не шляхом утримання готової продукції, а шляхом імпорту товару від нерезидента. Перш за все радимо порадитися із юристами щодо наявності та одночасній «дії» таких двох договорів (адже у нормі ч.1 ст. 155 МКУ говориться, що якщо умовами переробки іноземних товарів на митній території України передбачено проведення розрахунків частиною продуктів їх переробки, такі продукти підлягають митному оформленню, тоді як фактично умови договору щодо оплати послуг готовою продукцією не виконуватимуться, хоча договір такий є).

Наразі нижче викладаємо особливості ПДВ щодо цій ситуації.

 

Вартість послуг із переробки товарів, які передбачають роботи з рухомим майном, тобто з товарами, увезеними на митну територію України для переробки, входить до складу собівартості перероблених товарів[1] під час реекспорту й обкладаються за нульовою ставкою ПДВ згідно з пп. «б» пп. 195.1.3 ПКУ. Про це також наголошують податківці в ІПК від 26.10.2018 р. №4603/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

А ось операції з постачання послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт, у разі НЕ ВИВЕЗЕННЯ цього майна за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою у розмірі 20%. Про це зазначають податківці у ІПК від 02.04.2019 р. №1379/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Тож, вважаємо, якщо вартість послуг із переробки товарів входить до складу собівартості перероблених товарів і ці товари вивозяться за межі України, то вартість послуг із переробки має оподатковуватися ПДВ за ставкою 0% відповідно до пп. «б» пп. 195.1.3 ПКУ.

Втім, як ми згадували на початку консультації, не виключаємо спорів із митниками, якщо умови договору передбачатимуть оплату готовою продукцією, втім договір не виконується у цій частині.

 


[1] За бухобліком це буде підтверджено так (суми умовні):

  • Дт 0221/сировина – на суму 1000 грн - надійшла сировина від замовника;
  • Дт 0222/сировина Кт 0221/сировина – на суму 1000 грн - передано сировину в переробку;
  • Дт 23 Кт 13, 20, 91, 651, 661, 685 – на суму 300 грн - відображено витрати, пов'язані з пошиттям пальта;
  • Кт 0222/сировина на суму 1000 грн - списано витрачену сировину з позабалансового обліку;
  • Дт 0223/готова продукція  - на суму 1300 грн - оприбутковано готову продукцію на склад;
  • Кт 0223/готова продукція  - на суму 1300 грн - передано готову продукцію замовнику.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20242
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024466
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245