• Посилання скопійовано

Як можна використати переплату з ПДВ у разі подання УР?

У зв’язку з поданням УР до декларації з ПДВ у березні 2020 року (збільшено суму ПК) в інтегрованій картці платника податків виникла переплата. За лютий 2020 року виникає сума до сплати. Чи може вона бути погашена за рахунок переплати? Як можна повернути переплату?

Пунктом 201.5-1 ПКУ передбачено, що кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду перераховуються з рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника.

Переплата на особовому рахунку, яка виникла внаслідок подання УР, яким було збільшено суму ПК з ПДВ, може бути використана платником податку двома шляхами:

  • або за рахунок неї можуть бути сплачено суми зобов’язання з ПДВ, що виникнуть при поданні наступних УР, якими буде збільшено суму ПЗ;
  • або шляхом повернення такої суми у порядку, встановленому ст. 43 ПКУ.

Таким чином, для перерахування до бюджету суми ПДВ, визначеної у податковій звітності платника за результатами звітного періоду, платнику необхідно у терміни, встановлені Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань з ПДВ, забезпечити наявність такої суми на електронному рахунку без урахування переплат, що обліковуються в ІКПП.

Своєю чергою, як було зазначено вище, сума переплати, яка відображається в ІКПП, може бути повернута на електронний ПДВ рахунок платника податку у порядку, встановленому ст. 43 ПКУ.

Отже, сума переплати не може бути автоматично врахована, а повинна знаходитись на електронному рахунку платника податку для подальшого її списання органом казначейства.

Тобто, платнику податків необхідно спочатку повернути суму переплати на свій електронний ПДВ рахунок (у повному розмірі – 300 тис. грн), а вже після цього з електронного рахунку ця сума може бути списана в рахунок погашення поточних зобов’язань з ПДВ.

Для повернення коштів на електронний рахунок треба подати заяву в довільній формі. За загальним правилом, не пізніше, ніж через 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником заяви податківці повинні подати висновок Держказначейству про зарахування відповідної суми коштів на електронний ПДВ-рахунок (пп. 43.5 ПКУ).

 

Повернення коштів

Крім того, підприємство має право відповідно до пп. 200-1.5 ПКУ повернути кошти з електронного рахунку платника у СЕА ПДВ кошти вже на поточний рахунок платника ПДВ за заявою. Така заява подається за встановленою формою, у складі податкової звітності з ПДВ (додаток 4), у розмірі суми коштів, яка перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов’язань у цій декларації та суми податкового боргу з податку.

При цьому, подання додатку у вигляді платіжного доручення (або його копії) на сплату коштів внаслідок якої виникла переплата з ПДВ не передбачено ані у разі повернення коштів з бюджету на електронний рахунок платника податку, ані у разі подальшого їх повернення на поточний рахунок платника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243341
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024229