Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Імпорт послуг перекладу: чи оподатковується ПДВ?

Чи оподатковується ПДВ імпорт послуг перекладу?

На сьогодні, відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. 

Нормами пп. 186.4 ПКУ передбачено, що місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пп. 186.2 і 186.3 ПКУ.

ДПС в ІПК від 18.10.2019 р. №831/ІПК/26-15-04-04-11 та ДФС в ІПК від 15.11.2018 р. №4831/Н/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляють,  що порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від виду послуг та місця постачання таких послуг.

Виходячи з цього, оскільки послуги перекладу не включено до пп. 186.2 і 186.3 ПКУ, то місцем їх постачання є місце реєстрації постачальника таких послуг. А оскільки послуги перекладу надає нерезидент, то місце їх постачання є таким, що розташоване за межами митної території України.

Отже, за послугами, наданими за межами митної території України, об'єкт оподаткування ПДВ відсутній.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Митниця , ПДВ , ЗЕД , Послуги , Мито

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі