Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи можна відшкодувати суму ПДВ, сплачену на митницю при імпорті?

Підприємство, платник ПДВ, придбало автомобіль за кордоном і імпортувало на територію України зі сплатою ПДВ. Як відобразити сплачений ПДВ в обліку? Чи можна відшкодувати сплачену суму ПДВ?

Податковий облік

Згідно з пп. «в» пп. 185.1 ПКУ, об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з ввезення товарів на митну територію України.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення (пп. 187.8 ПКУ).

Своєю чергою, пп. «ґ» пп. 198.1 ПКУ передбачено, що до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до ПК є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ.

Таким чином, сума ПДВ, сплачена при ввезені авто на територію України, включається до податкового кредиту платнику податку. Відповідно така сума відображається у рядку 11.1 Декларації з ПДВ «Ввезені на митну територію України товари, необоротні активи (за основною ставкою)».

При цьому, безпосередньо суму сплачену митному органу підприємство відшкодувати не може. Однак, якщо внаслідок такої операції у підприємства у графі 19 Декларації з ПДВ виникло від’ємне значення, то підприємство може заявити бюджетне відшкодування (р. 20.2) на свій поточний рахунок в банку (р.20.2.1) або у рахунок сплати грошових зобов’язань, або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до держбюджету (ряд. 20.2.2).

Водночас, необхідно врахувати, що отримати бюджетне відшкодування платник податку може отримати за таких умов:

  • відсутній податковий борг з ПДВ;
  • сума бюджетного відшкодування не перевищує реєстраційний ліміт на момент подання декларації до контролюючого органу.

Крім цього, платник податку разом з Декларацією за період, в якому бажає отримати бюджетне відшкодування подає Додаток 3 (в якому зазначається розшифровка суми бюджетного відшкодування) та Додаток 4 (напрям бюджетного відшкодування).

Про те, як платник податку може використати від’ємне значення з ПДВ, ми писали тут

Також підприємство може зарахувати суму з рядка 19 Декларації до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (ряд. 21).

 

Бухоблік

В бухобліку сума сплаченого ПДВ на митницю відображається бухгалтерським записом: Дт 377 Кт 311. Водночас, на підставі митної декларації така сума відноситься до ПК записом: Дт 641 Кт 377.

Відповідно сума бюджетного відшкодування ПДВ, що отримується підприємством, відображається записом: Дт 311 Кт 641.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , ПДВ-відшкодування , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі