Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Оподаткування ПДВ ІТ-послуг

Чи має право на податковий кредит підприємство, що надає ІТ-послуги, але не отримало свідоцтво на цю діяльність у січні 2013 р.? Чи має підприємство подати уточнену декларацію? Чи нараховуються податкові зобов’язання в такому разі?

Відповідно до п. 26 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу тимчасово — з 01.01.2013 р. по 01.01.2023 р. звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції.

Для цілей цього пункту до програмної продукції належать:

 - результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді Інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;


 - криптографічні засоби захисту інформації.

Платник податку здійснює окремий облік операцій, звільнених від оподаткування ПДВ.

Отже, звільнення від оподаткування ПДВ поширюється не на окремих суб'єктів господарювання, а на операції з постачання програмної продукції.

Щодо формування податкового кредиту за операціями, звільненими від оподаткування, відповідно до п. 198.4 ст. 198 Податкового кодексу якщо платник податку придбає (виготовить) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування, або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.

Крім того, згідно з п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 цього Кодексу, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку було включено до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до цього Кодексу, міжнародних договорів/угод (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 п. 197.1 ст. 197 зазначеного Кодексу).

Таким чином, з 01.01.2013 р. операції з постачання програмної продукції звільняються від оподаткування ПДВ, тобто податкові зобов'язання не нараховуються та, відповідно, податковий кредит за такими операціями не формується.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , ІТ-індустрія

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі