Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Продали лікарський виріб із ПДВ зі ставкою 20% замість 7%: які наслідки?

Товариство - виробник продало лікарський виріб з ПДВ 20% замість ПДВ 7%. Які фінансові санкції можуть бути застосовані до Товариства за таке порушення?

Відповідно до пп. «в» пп. 193.1 ПКУ, ставка ПДВ у 7% застосовується за операціями з:

  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим КМУ – мова про перелік, затверджений постановою КМУ № 410;
  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

До операцій з постачання та ввезення на митну територію України всіх інших медичних виробів застосовується ставка ПДВ в розмірі 20%. Про це ми зазначали тут, а податківці про це зазначали тут

У разі продажу товару за ставкою 20% замість 7% у самого СГ-продавця штрафів не буде, якщо своє ПЗ з ПДВ такий СГ й надалі визначатиме із ставки 20%. Тобто штрафів за завищення ПЗ з ПДВ не передбачено.

Втім, покупець лікарського засобу фактично має право на ПК з ПДВ лише за ставкою 7%, якщо даний лікарський засіб міститься у Переліку №410. Тому радимо узгодити цю ситуацію з покупцем та відкоригувати податкову накладну (скласти до неї РК) з метою виправлення ПЗ з ПДВ. Якщо цього не зробити, то при перевірці контролери «знімуть» зайві суми ПК з ПДВ у такого покупця.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Відповідальність , ПДВ , Штрафи , Медицина

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі