Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Реімпорт товару: нюанси оподаткування ПДВ

Підприємство здійснювало продаж товарів вартістю менше 150 євро (відповідно МД не оформлювалася та складена ПН за пр. 198.5 ПКУ). Наразі частина цих товарів повертається у режимі реімпорту, при цьому вартість деяких товарів тепер перевищує 150 євро (складається МД при ввезені). Як оподатковується ПДВ така операція?

Згідно з пп. 206.3 ПКУ операції з ввезення товарів у митному режимі реімпорту звільняються від оподаткування ПДВ, крім операцій із ввезення відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 78 МКУ, що оподатковуються ПДВ за ставкою 20% або 7% (пп. 194.1.1 ПКУ).

Зокрема, якщо товари, що були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо ці товари:

а) повертаються на митну територію України у строк, що не перевищує шести місяців з дати вивезення їх за межі цієї території у митному режимі експорту;

б) перебувають у такому самому стані, в якому вони оформлені у митний режим експорту, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.

Отже, незалежно від того, чи повертаються товари у режимі імпорту чи реімпорту, резиденту доведеться сплати ПДВ при ввезені таких товарів назад в України (відповідно сума ПДВ відноситься до податкового кредиту платника податку).

Сума сплаченого ПДВ відображається записом Дт 377 Кт 311, а віднесення відповідної суми до ПК – Дт 641 Кт 377. Оприбуткування товару назад на склад здійснюється за тією ж вартістю за якою його було списано (запис Дт 902 «Собівартість реалізованих товарів» Кт 281 «Товари на складі» методом «червоне сторно»). Повернення товару покупцем-нерезидентом відображається записом Дт 704 «Вирахування з доходу» Кт 362 «Розрахунки з іноземними покупцями».

При цьому необхідно зважати на те, як в подальшому такі товари будуть використовуватись:

  • якщо повернуті товари в подальшому призначаються для їх реалізації на території України (оподатковувана операція), то нараховувати ПЗ з ПДВ не потрібно. Окрім цього, оскільки раніше платником податку було нараховано ПЗ з ПДВ (використання товарів в операціях, що не є об'єктом оподаткування), то такий платник має право скласти РК до ПН складеної з типом причини "8" і відкоригувати суму нарахованих ПЗ, зважаючи на те, що такі товари тепер планується використовувати в оподаткованих операціях. Як складати такий РК ми розглядали тут;
  • у разі подальшого постачання таких товарів нерезидентам без складання МД (вартість до 150 євро), то платник податку зобов'язаний нарахувати ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ на суму ПДВ, що було сплачено при імпорті (реімпорті) таких товарів;
  • а ось, якщо такі товари в подальшому будуть постачатись нерезиденту з оформленням МД (зокрема, операція з експорту є об'єктом оподаткування ПДВ, хоч і за нульовою ставкою), то нараховувати ПЗ з ПДВ не потрібно, оскільки вони є використаними в оподатковуваних операціях. Окрім цього, вважаємо, що платник податку як і у першому варіанті має право відкоригувати нараховану раніше суму ПЗ з ПДВ, зважаючи на те, що тепер ці товари використовуються в оподатковуваних операціях.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Митниця , ПДВ , Торгівля

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі