• Посилання скопійовано

Ціна у видатковій та податковій накладній не співпадає через знижку: чи є право на ПК?

Чи має право покупець на податковий кредит за первинними документами, у яких крім ціни товару зазначено ще й надану покупцю знижку (тобто ціна одиниці товару у видатковій та податковій накладній не співпадає)?

Запитання:

Куплено 5 автомобілів. У документах (рахунку та видатковій накладній) постачальник зазначив ціну без ПДВ – 431416,67 грн за одне авто. Далі постачальник зазначає знижку в цілому на всі п’ять авто – 53925,02 грн; загальна сума разом без ПДВ – 2103158,33 грн; суму ПДВ 420631,67 грн: всього з ПДВ – 2523790,00 грн. У податковій накладній ціну одного авто без ПДВ вказано з врахуванням 1/5 наданої знижки – 420631,97 грн. Чи має право покупець на податковий кредит за такими первинними документами? Як відобразити в обліку?

 

Відповідь:

Відповідно до п. 6 розд. III Порядку №21, платник ПДВ самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

ДФС в ІПК від 16.04.2019 р. №1622/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абз. 1 п. 44.1 ПКУ.

До таких документів належать: первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

На сьогодні форма податкової накладної викладена у редакції наказу Мінфіну від 17.09.2018 р. №763. Вона не містить рядків (розділів) щодо транспортних витрат, зворотної (заставної) тари, наданих покупцю надбавок (+) чи знижок (-), які були у попередніх її редакціях, наприклад, затвердженої наказом ДПАУ від 30.05.1997 р. №165.

Виходячи з того, що ціна товару, зазначена у видатковій накладній, з урахуванням наданої покупцю знижки дорівнює ціні одиниці товару, зазначеній у податковій накладній, то немає підстав вважати, що вказані документи складені з порушенням вимог чинного законодавства та суперечать одна одній.

Щодо відображення автомобілів в обліку зазначимо таке:

У разі, якщо придбані автомобілі покупець використовуватиме у власній господарській діяльності, то їх необхідно оприбуткувати як основні засоби. Первісна вартість об'єкта основних засобів складається з витрат, перелік яких наведено в п. 8 П(С)БО 7. Очолюють цей перелік суми, що сплачують постачальникам активів (без непрямих податків).

Оскільки сума, що сплачуватиметься постачальнику, містить в собі надану покупцю знижку, то первісна вартість таких авто визначається з урахуванням цієї знижки. При цьому первісна вартість об'єктів основних засобів, зобов'язання за які визначені загальною сумою, визначається розподілом цієї суми пропорційно до справедливої вартості окремого об'єкта основних засобів (п. 9 П(С)БО 7).

Докладніше про облік та оподаткування  придбання автомобіля юрособою читайте тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:10
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024461
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245