• Посилання скопійовано

Ціна у видатковій та податковій накладній не співпадає через знижку: чи є право на ПК?

Чи має право покупець на податковий кредит за первинними документами, у яких крім ціни товару зазначено ще й надану покупцю знижку (тобто ціна одиниці товару у видатковій та податковій накладній не співпадає)?

Запитання:

Куплено 5 автомобілів. У документах (рахунку та видатковій накладній) постачальник зазначив ціну без ПДВ – 431416,67 грн за одне авто. Далі постачальник зазначає знижку в цілому на всі п’ять авто – 53925,02 грн; загальна сума разом без ПДВ – 2103158,33 грн; суму ПДВ 420631,67 грн: всього з ПДВ – 2523790,00 грн. У податковій накладній ціну одного авто без ПДВ вказано з врахуванням 1/5 наданої знижки – 420631,97 грн. Чи має право покупець на податковий кредит за такими первинними документами? Як відобразити в обліку?

 

Відповідь:

Відповідно до п. 6 розд. III Порядку №21, платник ПДВ самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

ДФС в ІПК від 16.04.2019 р. №1622/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абз. 1 п. 44.1 ПКУ.

До таких документів належать: первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

На сьогодні форма податкової накладної викладена у редакції наказу Мінфіну від 17.09.2018 р. №763. Вона не містить рядків (розділів) щодо транспортних витрат, зворотної (заставної) тари, наданих покупцю надбавок (+) чи знижок (-), які були у попередніх її редакціях, наприклад, затвердженої наказом ДПАУ від 30.05.1997 р. №165.

Виходячи з того, що ціна товару, зазначена у видатковій накладній, з урахуванням наданої покупцю знижки дорівнює ціні одиниці товару, зазначеній у податковій накладній, то немає підстав вважати, що вказані документи складені з порушенням вимог чинного законодавства та суперечать одна одній.

Щодо відображення автомобілів в обліку зазначимо таке:

У разі, якщо придбані автомобілі покупець використовуватиме у власній господарській діяльності, то їх необхідно оприбуткувати як основні засоби. Первісна вартість об'єкта основних засобів складається з витрат, перелік яких наведено в п. 8 П(С)БО 7. Очолюють цей перелік суми, що сплачують постачальникам активів (без непрямих податків).

Оскільки сума, що сплачуватиметься постачальнику, містить в собі надану покупцю знижку, то первісна вартість таких авто визначається з урахуванням цієї знижки. При цьому первісна вартість об'єктів основних засобів, зобов'язання за які визначені загальною сумою, визначається розподілом цієї суми пропорційно до справедливої вартості окремого об'єкта основних засобів (п. 9 П(С)БО 7).

Докладніше про облік та оподаткування  придбання автомобіля юрособою читайте тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 695
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432